Meksyk na czele kampanii przeciwko cenzurze?

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1135

„Działają jak hiszpańska inkwizycja” – tak ostatnie kontrowersje związane z mediami społecznościowymi określił meksykański prezydent Andres Manuel Lopez Obrador. Przy tej okazji zapowiedział rozpoczęcie globalnej kampanii przeciwko cenzurze. Dodatkowo Obrador zamierza poruszyć tę kwestię podczas najbliższego szczytu G20.

Zdaniem meksykańskiego prezydenta, platformy społecznościowe pod pretekstem bezpieczeństwa zajmują się tłumieniem wolności słowa. Działają w tym zakresie niczym „hiszpańska inkwizycja”, co nie podoba się Obradorowi. Władze w Meksyku zamierzają więc skontaktować się z innymi światowymi stolicami, aby rozpocząć globalną kampanię wymierzoną w cenzurę.

Kwestia cenzury wprowadzanej przez cyfrowe korporacje ma też zostać poruszona podczas szczytu G20. Obrador zadeklarował, że przedstawi swoje propozycje na zjeździe liderów najbogatszych państw świata, których celem będzie ochrona wolności słowa. Meksykański prezydent podkreślił, iż media społecznościowe nie mogą być wykorzystywane do nawoływania do przemocy, lecz jednocześnie nie może stać się to pretekstem do zamykania ust.

Sekretarz ds. stosunków zagranicznych Meksyku, Marcelo Ebrard, ogłosił, że już skontaktował się w tej sprawie z oficjelami z innych państw. Na zapowiedzi Meksyku miały już zareagować Niemcy i Francja, a także szereg państw Unii Europejskiej, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej.

Meksykańska głowa państwa nie doprecyzowała jednak, jaki ma pomysł na powstrzymanie cenzury w mediach społecznościowych. Czy proponuje prawne uregulowanie działalności cyfrowych korporacji, czy po prostu utworzenie nowych portali. Sam kilka dni temu wezwał osoby obserwujące go na Facebook’u, aby przeniosły się na Telegram, który mniej restrykcyjnie kontroluje treści swoich użytkowników.

Na podstawie: Apnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

A według main stream, na świecie nic innego się nie dzieje poza ściemowidem

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Oby cenzura była samobójczym strzałem , choćby nawet tylko w kolano, ale korpo zachwieje się w posadach.
Za cenzurę, ban
Za współpracę z policją, ban
Za bycie narzędziem manipulacji , ban
Za uzależnianie młodzieży i dzieci, ban
Za manipulowanie faktami wg uznania, ban
Za niepoprawność polityczną, ban
Lajki to nie jest prawdziwe życie, obudzimy się, to nie jest wyznacznikiem naszej wartości. Facebook , Instagram , źródło frustracji i fałszywy obraz rzeczywistości. Za to ban i jeszcze kij w oko .