Mega fabryka Tesli nie powstanie w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1355

Kolejne uderzenie w brytyjską gospodarkę. Po tym jak wiele firm już opuściło Wielką Brytanię jako rynek niepewny, doszło do kolejnego ciosu ekonomicznego. Miliarder Elon Musk ogłosił, że jego mega fabryka nie powstanie w Zjednoczonym Królestwie, ale w Niemczech.

Założyciel europejskiego zakładu samochodowego Tesla, Elon Musk, stworzy siedzibę w Niemczech, i obwinia za swoją decyzję niepewność Brexitu.

Tak zwana „Gigafabryka” produkująca samochody elektryczne pod Berlinem ma zostać otwarta do 2021 r. Będzie tam produkowany najnowszy SUV Tesli Model Y.

Musk twierdził, że niepewność spowodowana Brexitem spowodowała, że „fabryka w Wielkiej Brytanii jest zbyt ryzykowna” – komentarz ten ma rozbudzić brytyjską społeczność biznesową.

Lepsze niż oczekiwano dane opublikowane w tym tygodniu pokazały, że PKB wzrósł o 0,3 procenta między lipcem a wrześniem, co stanowi znaczący impuls dla Borisa Johnsona, który chce zdobyć solidną większość w wyborach 12 grudnia.

Sekretarz biznesu Andrea Leadsom powiedziała: „Wielka Brytania ma wiodący na świecie i wysoce produktywny sektor motoryzacyjny, generujący obroty w wysokości 77,9 mld GBP.
„Jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że Wielka Brytania pozostanie jedną z najbardziej konkurencyjnych lokalizacji na świecie dla branży motoryzacyjnej i innych zaawansowanych produkcji – w tym pojazdów o ultra niskiej i zerowej emisji.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 15.11.2019 16:25

    No i Musk dopiął swego produkuje seryjnie 4 modele o nazwach S3XY, co ma wzbudzać jeszcze większe pożądanie. Mógłby budować w Poznaniu w końcu tańsza siła robocza, a do tego rząd Polin udzieliłby ulg podatkowych jak to robią dla amerykańskich koncernów.

  2. Cosmo 15.11.2019 16:49

    Trudno nazwać potężnym ciosem coś co jeszcze nie powstało. Samochody elektryczne to nadal pić i propaganda. Skończą się dotacje na elektryczne samochody i fabryka będzie produkować nie wiedzieć dla kogo. A czy to nie Polska miała być liderem pod względem produkcji i posiadania elektrycznych aut? Ale kto tam na to zwracał uwagę. Za tydzień kolejne exposse i spektakl obietnic. Ważne żeby ludziska dostali chleb i igrzyska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.