Medyczna marihuana już w polskich aptekach

Opublikowano: 18.12.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2487

Marihuana jest dostępna w polskich aptekach od poniedziałku – poinformował Sputnika rzecznik centrum medycznego Max Hemp. Marihuanę można będzie kupić nie we wszystkich, tylko w poszczególnych aptekach. „Od dziś w trzech aptekach sieci PRIMA w Poznaniu, Koninie i Wrocławiu można kupić marihuanę medyczną w formie suszu” — poinformowało źródło i dodało, że liczba aptek sprzedających marihuanę z czasem wzrośnie.

Projekt ustawy umożliwiającej sprzedaż marihuany w aptekach wszedł w życie w Polsce ponad rok temu, ale sprzedaż nie była możliwa do momentu certyfikacji produktu.

“Ustawa weszła w życie w listopadzie ubiegłego roku, ale jednocześnie bardzo długo trwała rejestracja leku. Trzy firmy chciały zarejestrować swój lek, ale tylko jedna otrzymała certyfikat — kanadyjski producent Spectrum Cannabis. Od dziś może dostarczać swoje wyroby do polskich aptek” — dodał rzecznik. Lek jest dostępny w formie suszu tylko na receptę. Ma pomagać ludziom cierpiącym na silne bóle spowodowane rakiem, a także poprawiać nastrój osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera.

Jeden gram tego leku będzie kosztował 60-65 zł.

Jedna z aptek, do której zadzwonił korespondent Sputnika, poinformowała, że w aptece marihuany nie ma, ale zostanie szybko dostarczona, jeśli pacjent przyjdzie z receptą na ten lek.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 18.12.2018 20:23

    Czy wymienione dolegliwości są jedynymi, na które będą wydawane recepty? Zdaje się, że lista chorób i schorzeń mogłaby być całkiem długa.

  2. Wytagen 19.12.2018 09:44

    Dilerzy biją na alarm! Zmowa cenowa w aptekach to fakt!😂

  3. Fenix 20.12.2018 09:42

    Prawda, medyczną marihuanę wyhoduję sobie w domu osobiście, dla własnych potrzeb. Likwiduje recepty , dilerów. Darmowy lek. Chorych na sprawowanie władzy nie uleczysz, ich ustawy do kosza , niszczarki!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.