Mediom głównego nurtu ufa już tylko 1/3 Kanadyjczyków

Opublikowano: 12.02.2024 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1133

Tylko jedna trzecia Kanadyjczyków uważa media informacyjne w swoim kraju za godne zaufania i bezstronne, jak wynika z nowego badania Kanadyjskiej Komisji ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji.

„Wrażenia Kanadyjczyków co do jakości, różnorodności i głębi treści, a także zaufanie do mediów są stosunkowo słabe” – stwierdzono w czasopiśmie „Public Opinion Research Tracker”, o czym po raz pierwszy wspomniał „Blacklock’s Reporter”. Badanie, na podstawie którego powstał raport, zostało przeprowadzone przez firmę Ipsos Limited.

Z raportu wynika, że ​​jedynie 36 proc. respondentów wierzy w wiarygodność informacji przekazywanych przez media i taki sam odsetek uważa, że ​​programy informacyjne oferują różnorodne perspektywy. Tylko 37 procent stwierdziło, że jest zadowolonych z jakości informacji i analiz dostępnych w kanadyjskich serwisach informacyjnych.

Pomimo tych wątpliwości 45 procent ankietowanych polega na kanadyjskich mediach informacyjnych, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach na świecie, i uważa, że ​​programy informacyjne obejmują szeroki zakres zagadnień. Zaufanie to nie jest jednak jednolite w całym kraju.

Zaufanie do mediów jest szczególnie niskie wśród młodszych Kanadyjczyków – tylko 23 procent osób poniżej 34 roku życia wyraża wysoki poziom zaufania. Widoczne są także dysproporcje regionalne – wskaźnik zaufania waha się od 24 procent w Albercie do 42 procent na Wyspie Księcia Edwarda.

Ustalenia te wynikają z raportu kanadyjskiego urzędu statystycznego z listopada ubiegłego roku, w którym zaufanie społeczne do mediów stawiane jest niżej niż policja, system szkolnictwa, wymiar sprawiedliwości i parlament.

„Jesienią 2022 r. ponad trzech na pięciu Kanadyjczyków zgłosiło dobre lub duże zaufanie do policji, podczas gdy nieco mniej niż jedna trzecia wyrażała dobry lub duży poziom zaufania do parlamentu federalnego, lub kanadyjskich mediów” – podaje raport Statistics Canada.

„Ogółem ponad trzech na pięciu Kanadyjczyków (62%) stwierdziło, że ma duże zaufanie do policji. Niemal połowa Kanadyjczyków zgłosiła dobry lub duży poziom zaufania do systemu szkolnego (47%) oraz wymiaru sprawiedliwości i sądów (46%). Tymczasem nieco mniej niż jedna trzecia Kanadyjczyków zgłosiła dobry lub duży poziom zaufania do parlamentu federalnego (32%) lub kanadyjskich mediów (31%)”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Katana 12.02.2024 14:07

  Jakieś opinie “na czuja” kogo interesują?
  Z dużej D. te ich opinie wzięte są. Niczego nie wiedzą.
  Tak samo jak Polacy są katolikami na przykład… No łażą do pewnych budynków… I co z tego?

 2. Dobroca 12.02.2024 19:01

  Kanada – największa terytorialnie filia Izraela – sięgnęła dna. W Polsce – z kolei jednej z najważniejszych filii Izraela – mediom głównego nurtu ufa aż 90 procent Polaków. Jak czegoś nie ma w Dzienniku Telewizyjnym, Panoramie, RMF, Onecie, Interii, WP, albo Wikipedii, to nie istnieje. Jedyny wyjątek stanowiły kagańce i szpryce. Istniały wszędzie, a niemal połowa polskiego bydła opierała się oddychaniu własnymi wydzielinami i dziabaniu się byle czym. Na szczęście te czasy minęły i wróciło stare, bezkrytyczne niewolnictwo.

 3. rozrabiaka 12.02.2024 23:05

  “Tylko 37 procent stwierdziło, że jest zadowolonych z jakości informacji i analiz dostępnych w kanadyjskich serwisach informacyjnych.” Kanadyjczycy zmądrzeli, w następnych wyborach wybiorą serdecznego przyjaciela obecnego premiera – postawią na świeżość hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.