Media zaostrzają przekaz ws. globalnego ocieplenia?

Opublikowano: 25.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1834

Kolory używane do przedstawiania temperatur w programach prognozy pogody stały się bardziej „przerażające”.

Główne serwisy informacyjne w Wielkiej Brytanii wykorzystały fakt istnienia lata do siania paniki odnośnie „globalnego ocieplenia”. UK Met Office ostrzegał przed „ekstremalnym upałem” w ciągu najbliższych kilku dni, ogłaszając, że jest to „krajowy stan wyjątkowy”. Rzecznik Met Office Grahame Madge oznajmił: „Jeśli dojdziemy do 40 st. C, jest to bardzo charakterystyczny próg, i pokazuje, że zmiany klimatyczne są teraz z nami”.

Bardziej dociekliwe umysły zauważyły, że rzeczywiście, latem było wcześniej gorąco, ale kolory używane do przedstawiania temperatur stały się bardziej „przerażające”. Zdjęcie po lewej stronie prezentuje, jak dawniej pokazywano prognozę pogody w brytyjskiej telewizji. Zdjęcie po prawej prezentuje, jak pokazuje się ją teraz. Choć na drugim obrazku znajdują się nieco mniejsze liczby odnośnie temperatury, czerwony kolor robi wrażenie „wrzącej od gorąca ziemi”.

Tymczasem ujawniono, że duża część paniki opiera się na zmanipulowanych odczytach temperatury, które są dokonywane w pobliżu pasów startowych lotnisk z gorącymi silnikami odrzutowymi i asfaltem. „Daily Skeptic” donosi: „Około połowa wszystkich pomiarów temperatury powierzchni ziemi wykorzystywanych do wykazania globalnego ocieplenia i promowania programu dowodzenia i kontroli Net Zero jest wykonywana w pobliżu pasów startowych lotnisk lub w ich sąsiedztwie”.

Emerytowani profesorowie William Happer i Richard Lindzen powiedzieli niedawno rządowi USA, że w ciągu ostatnich kilku dekad NASA i NOAA fabrykowały dane o temperaturze, aby twierdzić, że wzrost poziomu CO2 doprowadził do najgorętszego roku w historii. Te fałszywe i zmanipulowane dane zostały uznane za rażące naruszenie metody naukowej. Tymczasem w rzeczywistości arktyczny lód morski jest tylko o 3 procent niższy od średniej z 30 lat.

Według wielokrotnie ogłaszanego raportu z 2004 r., zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka spowodowałyby „miliony” zgonów, zatopienie głównych europejskich miast, wojnę nuklearną i globalne zamieszki środowiskowe… wszystko do 2020 r. Park Narodowy Glacier w Montanie został zmuszony do usunięcia wszystkich znaków, które głoszą, że „lodowce znikną do 2020 r.”, po tym, jak nie spełnił się ten scenariusz.

Tak zwani „eksperci od klimatu” mylili się raz po raz w absolutnie wszystkim, od przepowiedni Paula Ehrlicha o milionach zgonów z powodu głodu w latach 80-tych, po absurdalne twierdzenie Ala Gore’a, że ​​Arktyka będzie miała lata „bez lodu” do 2013 r. Pod koniec lat 1970. eksperci klimatyczni powiedzieli, że nadchodzi nowa epoka lodowcowa. Tak się oczywiście nie stało.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Summit News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Virgo_Snake 26.07.2022 11:08

  Manipulacji ciąg dalszy
  Dociekliwy znajdzie odpowiedź
  Pozdrawiam

 2. MrMruczek 26.07.2022 12:18

  Proponuję więcej takich fajnych opowieści z pierwszej ręki!
  Po co żaby mają wiedzieć, że w ciągu 30 lat się ugotują?
  Jeszcze wpadną w panikę i biznesy się posypią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.