Media przypomniały o rosyjskiej „Martwej ręce”

Opublikowano: 30.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 303

Brytyjska gazeta “Daily Star” przypomniała o rosyjskim systemie obrony nuklearnej „Perimeter”.

Ów system, znany na Zachodzie jako „Martwa ręka”, przedstawia sobą w pełni zautomatyzowany system zarządzania zmasowanym nuklearnym kontruderzeniem opracowany w ZSRR w okresie zimnej wojny jako ostatnia obrona przed agresorem.

Jeden z wiodących ekspertów ds. rozbrojenia nuklearnego Bruce Blair powiedział w wywiadzie, że system wciąż działa, a nawet prowadzone są prace nad jego udoskonaleniem.

Pomimo jednak „przeraźliwego konceptu” samego systemu „Perimeter” jest zdaniem eksperta dopuszczalnym i etycznym sposobem zapobiegnięcia wojnie jądrowej.

„Istnienie „Martwej ręki” oznacza, że Zachód dwa razy pomyśli zanim podda się pokusie użycia broni jądrowej” — pisze gazeta.

Blair dodał przy tym, że jeśli w „Perimetrze” znajdzie się jakieś słabe ogniwo umożliwiające cyberataki, będzie ono przedstawiać zagrożenie dla bezpieczeństwa na świecie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o