Media przypomniały o rosyjskiej „Martwej ręce”

Opublikowano: 30.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Brytyjska gazeta “Daily Star” przypomniała o rosyjskim systemie obrony nuklearnej „Perimeter”.

Ów system, znany na Zachodzie jako „Martwa ręka”, przedstawia sobą w pełni zautomatyzowany system zarządzania zmasowanym nuklearnym kontruderzeniem opracowany w ZSRR w okresie zimnej wojny jako ostatnia obrona przed agresorem.

Jeden z wiodących ekspertów ds. rozbrojenia nuklearnego Bruce Blair powiedział w wywiadzie, że system wciąż działa, a nawet prowadzone są prace nad jego udoskonaleniem.

Pomimo jednak „przeraźliwego konceptu” samego systemu „Perimeter” jest zdaniem eksperta dopuszczalnym i etycznym sposobem zapobiegnięcia wojnie jądrowej.

„Istnienie „Martwej ręki” oznacza, że Zachód dwa razy pomyśli zanim podda się pokusie użycia broni jądrowej” — pisze gazeta.

Blair dodał przy tym, że jeśli w „Perimetrze” znajdzie się jakieś słabe ogniwo umożliwiające cyberataki, będzie ono przedstawiać zagrożenie dla bezpieczeństwa na świecie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o