Media odkryły, dlaczego KRLD zawiesiła testy jądrowe

Opublikowano: 26.04.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 768

Przywódca KRLD Kim Dzong Un podjął decyzję w sprawie zawieszenia testów jądrowych z powodu awarii na poligonie jądrowym Punggye-ri jesienią 2017 roku.

W jej wyniku zawalił się jeden z tuneli oraz doszło do wycieku substancji promieniotwórczych — podaje chińska gazeta South China Morning Post, powołując się na wyniki dwóch niezależnych badań geologicznych.

Poinformowano, że pracownicy grupy naukowo-badawczej pod kierownictwem geologa Wen Lianxinga z Chińskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Hefei wywnioskowali, że do zawalenia doszło po zdetonowaniu w 2017 roku potężnej północnokoreańskiej głowicy jądrowej w podziemnym tunelu. Geolodzy podkreślili, że przez pęknięcia, które powstały w wyniku zawalenia, mógł przedostać się radioaktywny pył.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.