Meczet w Kanadzie ma przyciągnąć lekarzy

Opublikowano: 25.08.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 896

Miasto w Nowej Fundlandii ma problem z utrzymaniem lekarzy, którzy są muzułmanami. Burmistrz chce pomóc wybudować im meczet.

Gander położone na wyspie Nowa Fundlandia zmaga się z problemem braku lekarzy i ma trudności z zatrzymaniem ich na miejscu. Część z nich to wyszkoleni międzynarodowo specjaliści wyznania muzułmańskiego. Burmistrz liczącego ponad 11 tysięcy mieszkańców głównego miasta na wyspie współpracuje ze wspólnotą muzułmańską, żeby zapewnić im warunki do pozostania – między innymi pomóc zbudować meczet.

Burmistrz Percy Farawell i dyrektor Centralnej Nowofundlandzkiej Społeczności Islamskiej dr Mohammed Barasi, chirurg ortopeda, uważają, że to zachęci muzułmańskich lekarzy, by zostali w rejonie. „Lekarze są częścią rodzin, a rodziny mają potrzeby wykraczające poza zawodowe życie lekarzy”, uzasadnia Farwell.

Jaka jest liczebność grupy osób, dla których miasto postanawia wesprzeć budowę miejsca kultu religijnego? Kanadyjskie media mówią o kilku lekarzach oraz o wspólnocie religijnej 55 osób, a wraz z okolicą może 100.

Barasi informuje, że od ponad roku starają się zorganizować budowę meczetu, znaleźli już odpowiednią ziemię. Teraz grupa utknęła w pracy papierowej, która pozwoli zarejestrować organizację charytatywną, która mogłaby zbierać fundusze na ziemię i ma nadzieję, że otrzymają pomoc w tym celu.

Alternatywą, jaką przedstawia miastu Barasi, jest wyjazd lekarzy muzułmanów do innych prowincji z większą społecznością muzułmańską. „Jeżeli jesteś muzułmańskim lekarzem pracującym na Nowej Fundlandii, absolwentem studiów za granicą – po dwóch, trzech latach możesz przenieść się do Ontario – tłumaczy. – Tam znajdziesz dużo meczetów i możesz osobiście chodzić do meczetu zamiast zostawać w domu”, uzasadnia wybór niektórych kolegów po fachu i współwyznawców.

Pierwszym z takich gestów byłoby udostępnienie przez władze miasta budynku w parku w celu zorganizowania obchodów Ramadanu. Miasto szuka różnych sposobów, bo cała prowincja Nowej Fundlandii i Labradoru ma problem z lekarzami. Jedna czwarta półmilionowej populacji prowincji nie ma lekarza rodzinnego.

Źródło: Euroislam.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.