McDonald’s oskarżony o dyskryminację

Opublikowano: 02.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 894

Ponad 50 czarnoskórych byłych właścicieli franszyzy restauracji McDonald’s złożyło pozew zbiorowy w sądzie federalnym Stanów Zjednoczonych, oskarżając firmę o dyskryminację, donosi gazeta „USA Today”.

Pozew został wniesiony we wtorek do Sądu Okręgowego USA w Illinois. Powodami jest 52 byłych właścicieli restauracji McDonald’s, do których należało ponad 200 restauracji szybkiej obsługi od 1988 do 2018 roku. Według byłych właścicieli już zbankrutowanych restauracji, McDonald’s wyraźnie nalegał, aby otwierali swoje lokale w „niebezpiecznych i ekonomicznie depresyjnych rejonach”.

Powodowie przekonują również, że ich przynależność rasowa była powodem tego, że zapewniono im restauracje w niekorzystnych lokalizacjach. Ze względu na niebezpieczną lokalizację właściciele restauracji musieli podnosić koszty ochrony, a ich dochody były niższe niż w lokalach w lepszych rejonach.

Byli właściciele twierdzą również, że McDonald’s stosował także inne formy dyskryminacji czarnoskórych przedsiębiorców, odmawiając im wsparcia finansowego, które zapewniał białym i ograniczając im możliwość kupowania restauracji w innych miejscach.

Autorzy pozwu domagają się odszkodowania za szkodę w wysokości 4-5 milionów dolarów każdy.

Zdjęcie: Skitterphoto (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. j3w 02.09.2020 09:13

    Czyli nie pasowało im otwieranie punktów w regionie gdzie mieszkali im podobni? To chyba rasizm? ; ]

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.