Mc Donald’s nie będzie indoktrynował dzieci w Los Angeles

Opublikowano: 26.04.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 229

To już koniec nachalnej propagandy sieci fast foodów skierowanej do najmłodszych mieszkańców największego miasta Kalifornii. Związek nauczycieli poinformował Mc Donald’s, że tegoroczne wydarzenie Mc Teacher’s Night było ostatnim.

To zwycięstwo interesu dzieci nad machiną propagandową korporacji było możliwe dzięki staraniom Los Angeles Unified School District, organizacji skupiającej nauczycieli z regionu. Związek działał na rzecz skasowania szkodliwej społecznie akcji już od dłuższego czasu, działając pod presją Stowarzyszenia Edukacji Narodowej, a także mniejszych związków i rodziców uczniów. „To jest jasny sygnał dla korporacji takich jak Mc Donald’s: nie będziemy tolerować marketingu targetowanego na nasze dzieci!” – powiedziała Cecily Myart-Cruz, wiceprzewodnicząca United Teachers Los Angeles. „Jestem wdzięczny moim kolegom i koleżankom za przyłączenie się do akcji, to odpowiedzialne spojrzenie na politykę zdrowotną” – dodał Steve Zimmer, prezes Rady Zarządzającej LAUSD.

Czym dokładnie są Mc Teacher’s Nights? To organizowane kilka razy w roku wydarzenia, podczas których nauczyciele wcielają się w rolę sprzedawców w placówkach sieci Mc Donald’s i serwują klientom frytki, hamburgery i słodzone napoje. W akcji uczestniczą również dzieci, które tego szczególnego dnia tłumnie ściągają do lokali aby zobaczyć swoich pedagogów w roli przyjmujących zamówienia i przyrządzających wysokokaloryczne kanapki. Koncern w zamian przekazuje szkołom fundusze, jednak w przeliczeniu na jednego ucznia wychodzi ok. 1-2 dolarów.

Przeciwnicy akcji podkreślają, że Mc Teacher’s Nights wyrabia w młodych ludziach fatalne nawyki żywieniowe, które potem zaprocentują otyłością i podatnością na choroby. Zarzucają również korporacji, że wykorzystują autorytet nauczycieli do wyrabiania przyzwyczajenia do marki.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o