Matka skazana za zagłodzenie dziecka wegańską dietą

Opublikowano: 03.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1151

Weganka z Florydy została uznana winną śmierci swojego osiemnastomiesięcznego syna. Przysięgli uznali, że odpowiada ona za zgon spowodowany zagłodzeniem dziecka poprzez dietę zgodną z jej przekonaniami. Dodatkowo zignorowała ona jego kłopoty zdrowotne i nie szukała dla niego pomocy medycznej.

Do śmierci półtorarocznego Ezry O’Leary’ego doszło we wrześniu 2019 roku. Po jego zgonie matka, czyli 39-letnia Sheila O’Leary z Florydy, usłyszała łącznie sześć zarzutów prokuratorskich. Dotyczyły one między innymi morderstwa oraz znęcania się nad dzieckiem. Oskarżony jest również jej mąż, którego postępowanie jest w toku.

Ława przysięgłych uznała w środę, że kobieta jest winna zarzucanych jej czynów. Tym samym grozi jej nawet dożywocie. Sąd wyda ostateczny wyrok pod koniec lipca.

Kobieta w ramach wegańskiej diety miała karmić swojego syna surowymi warzywami i owocami oraz mlekiem. Z tego powodu ważyło ono zaledwie około ośmiu kilogramów, czyli poniżej średniej dla dzieci w tym wieku.

Chłopiec przestał jeść około tydzień przed śmiercią, a jego matka zignorowała sygnały, że jest chory. Prokurator stanowy oskarżył kobietę, że zignorowała krzyki dziecka, nie szukając dla niego pomocy medycznej. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły zresztą jego śmierć z powodu niedożywienia.

Rodzice z Florydy zaniedbywali także trójkę innych dzieci, które miały poniżej 11 lat.

Na podstawie: NYPost.com, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.