Mateusz Piskorski wychodzi z cienia?

Opublikowano: 25.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 660

W siedzibie Ruchu Sprawiedliwości Społecznej (RSS) w Warszawie odbyło się pierwsze publiczne spotkanie z Mateuszem Piskorskim, zwolnionym po trzech latach z aresztu.

Piskorski pierwszy raz od opuszczenia aresztu miał okazję opowiedzieć ludziom o tym, dlaczego władza trzymała go tak długo i faktycznie odizolowała polityka od społeczeństwa.

Gorzkie były to refleksje, z których wynika, że każdy, dosłownie każdy, kto nie zgadza się z systemem, jaki panuje w Polsce, w każdej chwili może zostać aresztowany, a zarzuty przeciw niemu mogą być utajnione.

W Polsce doświadczenie z próbą rozszerzenia definicji przestępstwa „szpiegostwo” są bardzo niepokojące. O ile w krajach bałtyckich, przede wszystkim na Łotwie, wprowadzono nowe przepisy, w których penalizuje się tzw. wojnę informacyjną, a faktycznie wolność słowa i myśli, o tyle u nas najpierw Piskorskiego aresztowano, i dopiero wtedy rozpoczęto prace nad zmianą treści definicji szpiegostwa, by można mu było zrobić zarzut. By w przyszłości móc każdego niepokornego człowieka wsadzić do więzienia. Na razie zarzuca się mu kształtowanie opinii publicznej, choć nie ma takiego paragrafu. Niedługo ma być. Czy prawo zadziała wstecz?

Piskorski opowiedział też o warunkach panujących w polskich aresztach i więzieniach, w których przebywa tak dużo niewinnych ludzi. Często na podstawie pomówień osób, tzw. małych świadków koronnych, przestępców, którzy poszli na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, a o których mówi art. 60 KK. Ich pomówienia często wystarczają, by kogoś aresztować czy skazać na więzienie.

Obaj, Mateusz Piskorski i Piotr Ikonowicz, przewodniczący RSS, zapowiedzieli wspólne inicjatywy w obronie praw niesłusznie aresztowanych.

Mateusz Piskorski, opowiadając o partii Zmiana, której w Polsce mimo formalnej wolności zrzeszania się w partiach politycznych zarejestrować nie wolno, stwierdził, że Zmiana w kwestiach społecznych i gospodarczych ma program w 90% zgodny z programem RSS.

Zapytałem więc obu panów, a obaj nie biorą udziału w nadchodzących wyborach, co powstrzymuje ich w takim razie przed wspólnym projektem politycznym?

Piotr Ikonowicz odpowiedział, że nic, a to, że gości dziś u nich Piskorski, nie jest bez powodu.

Mateusz Piskorski zwrócił się natomiast do członków swojej niezarejestrowanej partii za pośrednictwem niezależnych mediów z apelem, że warto podejmować współpracę i z Ruchem Sprawiedliwości Społecznej, i z Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej.

Czyżby Piskorski, który sam twierdził, że ciążące na nim nadal zarzuty i toczące się przeciw niemu postępowanie karne zabraniają mu kontaktów ze współpracownikami, ale i wywołują też strach przed represjami u innych ludzi i organizacji, z którymi taką współpracę mógłby podjąć, miał mimo wszystko wrócić do polityki?

Ikonowicz i Piskorski? To może być ciekawe.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 29.09.2019 19:59

    Dlaczego wszyscy patryioci nie polacza sie w 1 partie konfederacje czy cus i wygryzA wplywy zagraniczne w polsce, komu sluzyl komorowski mowiac ze mozna sprzedac polskie lasy a pieniadze dac zyda, komu sluzyl tusk na kleczkach przed merkel,
    Przeciez to nie moze byc przypadek ze wybory za wyborami od lat 90
    Wygrywali agenci sb ktorzy maja zdjecia z jaruzelskim.
    Jak to sie stalo ze wychodowana opozycja przez sb przejela wladze i odsunela niewygodnych

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.