Mastercard i Microsoft podwyższą poziom inwigilacji

Opublikowano: 07.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3023

Firmy Mastercard i Microsoft ujawniły światu swój przerażający plan stworzenia uniwersalnych “cyfrowych tożsamości” użytkowników.

Mastercard poinformował we wpisie na “Twitterze”, że nawiązał współpracę z firmą Microsoft, w celu dalszego rozwijania projektu “cyfrowych tożsamości”. Inicjatywę opisano następująco: “Głosowanie, prowadzenie samochodu, ubieganie się o pracę, wynajem domu, ślub, wejście na pokład samolotu. Co łączy wszystkie te czynności? Musisz udowodnić swoją tożsamość. We współpracy z Microsoft pracujemy nad stworzeniem uniwersalnej i powszechnie akceptowanej tożsamości cyfrowej.”

Należy zaznaczyć, że wszystkie działania opisane w powyższym wpisie, wymagają od człowieka udostępnienia osobistych i poufnych danych. Firmy natomiast budują narzędzie, które pozwoli im zgromadzić wszystkie te informacje w jednym miejscu. Konkluzja nasuwa się sama. Korporacje zamierzają skonstruować system kontroli obywateli, o którym niejeden totalitarny reżim mógłby tylko pomarzyć. Uniwersalna cyfrowa tożsamość jest zapewne jedynie eufemizmem dla uniwersalnego śledzenia użytkowników.

Oczywiście w wielu krajach już wcześniej wprowadzono systemy identyfikacji, które w znacznym stopniu urzeczywistniają literacką wizję George’a Orwella ze słynnej powieści “Rok 1984”. Jako przykład można podać Indie, gdzie stworzono program skanowania odcisków palców i oczu obywateli, co pozwala na zebranie wszystkich danych osobowych. O metodach inwigilacji w Chinach można by z kolei napisać całkiem grubą książkę.

Firmy uważają, że cyfrowa tożsamość rozwiąże problem konieczności zapamiętywania wielu haseł. Nie wspominają jednak o tym, że uniwersalna identyfikacja dla wszystkich aplikacji w praktyce oznaczałaby, że dane osobowe każdego obywatela byłyby zmagazynowane w systemie, stworzonym przez prywatne firmy. Nowe narzędzie byłoby także potencjalnym zagrożeniem naszego bezpieczeństwa, ponieważ hakerzy mogliby za jednym zamachem zyskać dostęp do wszystkich informacji.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: FastCompany.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.