Masowy ubój drobiu w Holandii

Opublikowano: 28.11.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 312

Około 190 tysięcy kaczek zostało poddanych ubojowi w Holandii. Władze kraju starają się zapobiec rozprzestrzenianiu się ptasiej grypy we wszystkich krajach Europy Północnej.

Ptasia grypa jest chorobą zakaźną drobiu, a także dzikiego ptactwa. Szczep H5N8 pojawił się w Korei Południowej na początku 2014 roku. Wirus rozprzestrzeniał się w Japonii, Ameryce Północnej oraz Europie, powodując niepokój hodowców drobiu między jesienią 2014, a wiosną 2015 roku.

W ostatnich dniach na ubój zdecydowało się sześć gospodarstw w Holandii po tym, jak odkryto wirus ptasiej grypy w miejscowości Biddinghuizen, około 70 km na wschód od Amsterdamu. Wysoce zakaźny szczep został H5N8 został także odnotowany w Danii, Szwecji, Niemczech oraz Finlandii.

Władze holenderskie nie poinformowały, który ze szczepów wirusa został odkryty w ich kraju. Urzędnicy twierdzą, że wszystkie gospodarstwa rolne w promieniu 3 km od pierwotnego miejsca zidentyfikowania wirusa zostały dokładnie sprawdzone na jego obecność. Nałożono także zakaz transportowania produktów drobiowych w promieniu 10 km.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o