Masowe zatrucie Ukraińców w ośrodku dla uchodźców „Banderoza”

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1399

Ośrodek „Banderoza” w Głuchołazach gości kilkuset uchodźców z Ukrainy. W miejscu tym doszło do masowego zatrucia.

Dyrektor szpitala w Nysie, Norbert Krajczy, poinformował: „Do naszego szpitala przywieziono dzieci. W tej chwili mam troje pacjentów na oddziale dziecięcym i czworo na zakaźnym. Są pod troskliwą opieką naszych lekarzy. Ich stan można określić jako dobry. Nie mamy jeszcze wyników badań laboratoryjnych, jednak wszystko wskazuje na klasyczne zatrucie na tle pokarmowym”.

Objawy w postaci problemów żołądkowych stwierdzono głównie u dzieci w wieku 2-16 lat. Zgłoszenie dotyczyło 23 osób, w tym 8 dorosłych. Po badaniach lekarskich 14 osób zostało skierowanych do szpitala. U jednej osoby wykryto norowirusa.

„Banderoza” jest ośrodkiem wypoczynkowo-sportowym, który obecnie zmieniono w ośrodek dla uchodźców z Ukrainy. Nie wiadomo, dlaczego nosi nazwę kojarzącą się z banderyzmem, ale najprawdopodobniej to niezamierzone podobieństwo nazw. Słowo „banderoza” oznacza w języku slangowym „grupę uprzywilejowanych urzędników państwowych”, „którzy dopuszczają się prywaty i wykorzystywania swojego stanowiska do nieetycznego wzbogacania się”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com

20

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 28.11.2022 13:03

  Ale że co, ktoś nasrał do gara czy co?

 2. kufel10 28.11.2022 15:00

  Spójrzcie jak nas urabiają, w podtekście zdjęcia na basenie, wymowna nazwa, żeby tylko nas skłócić.

 3. Venom 29.11.2022 11:23

  Kufel ,weź idź stąd i nie kometuj

 4. kufel10 01.12.2022 00:07

  Venom leć jutro do beirdonki, podobno jest promocja na świąteczną mortadele.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.