Masowe protesty w Mołdawii

Opublikowano: 17.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 204

Według wstępnych danych policji, ponad 20 tysięcy osób uczestniczy w protestach mołdawskiej opozycji w centrum Kiszyniowa.

W sobotę Partia Socjalistów Republiki Mołdawii, Nasza Partia i platforma DA protestują w stolicy kraju. Opozycyjni liderzy oświadczyli, że protestują przeciwko podpisaniu przez prezydenta dekretu w sprawie desygnowania kandydata na premiera, którego zaproponowała większość parlamentarna.

W piątek prezydent Mołdawii desygnował kandydata na premiera. Został nim p.o. ministra technologii informacyjnych i komunikacji Paweł Filip. Wcześniej większość parlamentarna zaproponowała inną kandydaturę, ale prezydent odrzucił ja dwukrotnie. Decyzję podejmowano podczas masowych protestów organizowanych przez platformę DA i Naszą Partię. W czwartek wieczorem Nicolae Timofti desygnował kandydaturę swojego doradcy Iona Pădurara, który sam się wycofał w piątek. Kandydaturę ministra technologii informacyjnych i komunikacji zaproponowała większość parlamentarna.

Mołdawia znajduje się w głębokim kryzysie politycznym. 29 listopada poprzedni rząd podał się do dymisji. Dotychczas nie udało się sformować nowego gabinetu ministrów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o