Masowa utylizacja norek w Danii była błędem

Opublikowano: 11.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2134

Duński minister żywności Mogens Jensen na antenie stacji telewizyjnej TV2 przyznał, że zabicie zdrowych norek w kraju była niepotrzebne. „Pomyliliśmy się” – powiedział urzędnik.

Według niego rząd nie miał podstaw prawnych, żeby żądać zabicia norek spoza ferm, gdzie wykryto zwierzęta zarażone koronawirusem. Jensen oświadczył, że bierze na siebie odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego ministerstwie.

Wcześniej władze Danii zdecydowały się zlikwidować wszystkie norki, które mogą być zarażone zmutowaną formą koronawirusa, żeby zapobiec masowemu rozprzestrzenianiu się wirusa wśród ludzi. O podjęciu tak zdecydowanych kroków poinformowała premier królestwa Mette Frederiksen. Przekazywano również, że koronawirus może być przenoszony zarówno między zwierzętami tego gatunku, jak i z norek na ludzi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Zmutowany koronawirus został u nas wykryty na Wiejskiej, na Krakowskim Przedmieściu i w wielu paśnikach. Nie sugeruję powielania duńskich błędów-wystarczyłoby opróżnić te norki.

Na poważniej: to wygląda na zorganizowaną weganizację populacji. Nie wierzę w czystą przypadkowość polskich i duńskich działań.