Masowa śmierć pszczół w Stanach Zjednoczonych

Opublikowano: 22.06.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 450

Na parkingu w mieście Wilsonville (stan Oregon) znaleziono 25 tysięcy martwych i umierających pszczół. Klienci pobliskiego sklepu po raz pierwszy zauważyli je jeszcze kilka dni temu. Eksperci badają co było przyczyną tego zdarzenia.

Dyrektor organizacji ochrony przyrody Mace Vaughan powiedział, że nigdy nie widział podobnego zdarzenia na taką skalę. Obecnie nie wiadomo co jest przyczyną śmierci tak wielkiej ilości pszczół ale pobrane próbki, które zabrano do laboratorium, powinny dać odpowiedź w ciągu kilku następnych dni.

Według Vaughana, na parkingu znajdują się europejskie lipy które często są poddawane insektycydom, czyli substancjom z grupy pestycydów, używanych do zwalczania szkodników. Z drugiej zaś strony, według Richa Hatfielda, biologa z tej samej organizacji, drzewa te są toksyczne dla pszczół.

Autor: Dominik
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Libertus 23.06.2013 11:17

    zastanawiają się jak i dziwią inni badacze na świecie kiedy setki ptaków z niewiadomych przyczyn wymierały… a wystarczy spojrzec w niebo… aby zobaczyć opryski, smugi chemiczne, chemitrails. to są powody śmierci pszczół, ptaków, ryb… wystarczy trochę pomyślec własnym móżdżkiem a nie wsłuchiwać się w machinę propagandowo-manipulacyjną…

  2. ppp 24.06.2013 12:50

    problem tylko w tym że niestety nie pozostaje nam nic innego niż wsłuchiwanie się w machinę propagandowo-manipulacyjną, no chyba że własnym móżdżkiem jesteśmy w stanie odfiltrować prawdę z tego szumu informacyjnego który dociera do nas z każdej strony, na temat np. tych smug jest wszędzie poruszany ale kto ma możliwość sprawdzenia doświadczalnie czy i co jest rozpylane?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.