Masowa inwigilacja nieletnich w Korei Południowej

Opublikowano: 20.05.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Nowe prawo wymaga masowej instalacji szpiegowskiego oprogramowania w smartfonach nastolatków, co wskazuje na przerażający poziom sprawowanej kontroli nad populacją przez administrację rządu z Seulu.

Regulator mediów, Komisja Łączności Republiki Korei Południowej, wzorowana na amerykańskim FCC wymaga od firm telekomunikacyjnych i rodziców by instalowali aplikację monitoringu w smartfonach wszystkich osób poniżej 19 roku życia.

Rozporządzenie wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ nie wymaga aktualizowania starych telefonów, jednak jak donosi AP większość szkół w Korei Południowej już wysłało listy do rodziców zachęcające, aby instalowali takie oprogramowanie.

Jedna z aplikacji o nazwie Smart Sheriff, finansowana i opracowana przez rząd Korei Południowej, ma zadeklarowane działanie blokowania dostępu do pornografii.

Aplikacja pozwala rodzicom “na monitorowanie jak długo ich dzieci używają własnych smartfonów, ile razy używają aplikacji i jakie odwiedzają strony internetowe.”

“Niektóre aplikacje wysyłają dane o lokalizacji dziecka i alarmują, gdy dziecko wyszukuje słowa kluczowe, takie jak “samobójstwo”, “ciąża” i “łobuz” lub otrzymuje wiadomości zawierające te słowa” – donosi AP.

Autorstwo: Alexander J. Martin
Źródło oryginalne: theregister.co.uk
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o