Maseczki noszą osoby nieatrakcyjne

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2104

„Atrakcyjni ludzie są mniej skłonni do dalszego noszenia masek na twarzy w okresie pokoronawirusowym” – wskazuje badanie, na które powołuje się brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Naukowcy w Stanach Zjednoczonych przeprowadzili badania, pytając uczestników eksperymentu o postrzeganą przez siebie atrakcyjność i intencje noszenia masek. W odpowiedziach uzyskali oni obraz tego, że Amerykanie w młodym i średnim wieku, którzy uważają się za atrakcyjnych, „uważają, że noszenie maski utrudnia im wywieranie korzystnego wrażenia na innych”.

W przeciwieństwie do osób ładnych, te które nie uważają się za atrakcyjne, chętniej nakładają maski.

Jak wskazują liczne i definitywne badania skuteczności maseczek mających „chronić przed koronawirusem”, są one zupełnie bezużyteczne do tego celu. Coraz trudniej jednak przekonać o tym osoby cały czas używające maseczek, do których nie docierają najbardziej konkretne argumenty, nie tylko o nieskuteczności, ale wręcz o szkodliwości zasłaniania ust i nosa materiałem idealnym do gromadzenia bakterii, grzybów i innych patogenów.

W ślad za badaniami o nieatrakcyjności osób używających maseczek można dodać, że są po prostu przeraźliwie głupie.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Bibula.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 07.02.2023 12:35

    Gdyby ktoś nie wiedziała to „Daily Mail” jest brytyjskim odpowiednikiem Faktu i Super Expresu.
    Baaardzo poważne wydawnictwo, ostatnio czytałem w nim o reptilianach w brytyjskim parlamencie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.