Maseczki nie pomagają – coraz więcej dowodów

Opublikowano: 24.06.2020 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Warto przeczytać, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1534

Przedwczoraj byłem sobie na spacerze w Krakowie i nagle lunął deszcz. Przebiegłem przez ulicę i wszedłem do pierwszego lepszego sklepu. Cały zdyszany i zmoknięty postanowiłem, że przez ten czas kupie sobie kawę i wypije. Jakże się zdziwiłem gdy sprzedawca powiedział, że mam mieć maseczkę a jak nie „to do widzenia”. Gość chciał mnie w środku nawałnicy wywalić ze sklepu, tylko dlatego, że nie mam maseczki. Powiedziałem, że mam astmę i się zamknął, ale nie pozwolił skonsumować kawy. Na szczęście tuż przy wejściu był taki mały daszek pod którym mogłem się schować. Ale to jest niesamowite jak bardzo przez to, że nie mam maseczki stałem się obywatelem drugiej kategorii… Chciałbym przedstawić wam dowody, że nie ma sensu nosić maseczek a cały ten wymóg służy jedynie tresurze społeczeństwa.

Otóż tak…

W badaniu międzykrajowym przeprowadzonym przez University of East England stwierdzono, że wymóg dotyczący maski nie przynosi korzyści, a nawet może zwiększać ryzyko infekcji.[1]

Dwaj amerykańscy profesorowie i eksperci z University of Illinois zajmujący się ochroną dróg oddechowych i infekcji wyjaśniają w eseju, że maski oddechowe nie mają żadnego wpływu na życie codzienne, ani jako ochrona siebie, ani w ochrona innych (tak zwana kontrola źródła).[2] Stosowanie masek również nie zapobiegło epidemii w chińskim mieście Wuhan.

Badanie z kwietnia 2020 r. w czasopiśmie „Annals of Internal Medicine” doszło do wniosku, że ani maski materiałowe, ani maski chirurgiczne nie mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 przez kaszel.[3]

Artykuł w „New England Journal of Medicine” z maja 2020 r. również stwierdza, że ​​maski oddechowe zapewniają niewielką lub żadną ochronę w życiu codziennym. Wezwanie do wymagania maski jest opisane jako „irracjonalny odruch strachu”.[4]

Majowa metanaliza grypy pandemicznej opublikowana przez amerykańskie CDC również wykazała, że maski nie mają żadnego znaczenia.[5]

Ponadto WHO oświadczyło w czerwcu, że prawdziwie „bezobjawowa transmisja” jest w rzeczywistości „bardzo rzadka”, jak wykazały dane z wielu krajów.[6] Niektóre z kilku potwierdzonych przypadków były spowodowane bezpośrednim kontaktem z ciałem, tj. drżeniem rąk lub całowaniem.

Pomimo tych dowodów grupa o nazwie „masks4all”, założona przez „młodego lidera” Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Davos, opowiada się za ogólnoświatowymi wymogami dotyczącymi masek.[7] Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie być może udziela badanie naukowe Hickeya i Davidsena (2019) („Samoorganizacja i stabilność czasowa hierarchii społecznych”), które pokazuje, że przyzwyczajenie się do arbitralnie stosowanej władzy jest częścią postępującej degradacji w kierunku państwa autorytarnego.[8]

Co gorsza, istnieje problem możliwych powikłań, takich jak hiperkapnia, nadmiar dwutlenku węgla we krwi spowodowany ponownym oddychaniem własnego wydalonego powietrza. Wykazano również, że stosowanie maski może zaostrzyć przewlekłe obturacyjne zaburzenie płucne (POChP)[9]. Istnieje również kwestia możliwej szkody psychicznej[10].

Sama Światowa Organizacja Zdrowia, jeszcze w październiku 2019 roku, opublikowała 91-stronicowy raport na temat łagodzenia skutków grypy pandemicznej.[11] Według WHO nie tylko maski nie działały, ale także czyszczenie powierzchni, dwa metry dystansu i stosowanie płynów antybakteryjnych do rąk.

W ciągu kilku miesięcy cała metoda radzenia sobie z chorobami nagle się odwróciła o 180 stopni. Wychodzi więc na to, że w dziedzinie epidemiologii mamy do czynienia z przewrotem wręcz kopernikańskim!

Autorstwo: Kamień Macura
Na podstawie (w tym jeden z komentarzy): Off-Guardian.org
Źródło: WolneMedia.net

Przypisy

[1] https://www.uea.ac.uk/about/-/new-study-reveals-blueprint-for-getting-out-of-covid-19-lockdown

[2] https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2020/04/commentary-masks-all-covid-19-not-based-sound-data

[3] https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/M20-1342

[4] https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp2006372

[5] https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article

[6] https://www.nationalreview.com/news/who-says-transmission-by-asymptomatic-covid-patients-very-rare/

[7] https://masks4all.co/about-us/

[8] https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0211403

[9] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31992666/

[10] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4868614/#b6-1880606

[11] https://www.who.int/influenza/publications/public_health_measures/publication/en/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

(Naruszenie regulaminu punkt 5a i 5b – naruszenie dobrych obyczajów dyskusyjnych, wyczuwalna nieuzasadniona mściwość i nienawiść wobec autora za jego poglądy oraz nawoływanie do fizycznego prześladowania go i pastwienia się nad nim. Otrzymujesz formalne ostrzeżenie – Admin WM).