Marynarka wojenna Nowej Zelandii ma problemy kadrowe

Opublikowano: 08.12.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1211

Już trzy z zaledwie dziewięciu okrętów marynarki wojennej Nowej Zelandii (Royal New Zealand Navy) stoją zacumowane bezczynnie w porcie, ponieważ brakuje personelu – informuje portal „Illawarra Mercury”.

Trzecim, wykluczonym właśnie z operacji okrętem, jest HMNZS Wellington, przybrzeżny statek patrolowy, który powrócił z misji patrolowania Pacyfiku wcześniej, niż planowano i od listopada stoi zacumowany z powodu braków kadrowych – powiedział rzecznik Sił Obronnych Nowej Zelandii.

W notatce szefa sił zbrojnych, marszałka Kevina Shorta do ministra obrony, padają słowa, że „problemy z siłą roboczą wpływają na dostępność okrętów marynarki wojennej”.

Nowa Zelandia, która wydaje około 1,5 procent PKB na obronę, ogłosiła w tym roku, że dokona przeglądu własnej polityki obronnej, lecz przegląd ten ma zakończyć się dopiero w 2024 roku.

Braki kadrowe oficjalnie tłumaczy się odchodzeniem marynarzy i oficerów z wojska „do lepiej płatnych zawodów”, lecz „wnikliwi dziennikarze” Australian Associated Press „nie zauważyli”, że fala odejść zbiegła się w czasie z narzuceniem obowiązku wyszczepiania żołnierzy „szczepionką COVID-19”.

Na podstawie: IllawarraMercury.com.au
Źródło: Bibula.com

14

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.