Marta Lempart stanie w środę przed sądem

Opublikowano: 23.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2028

W najbliższą środę, czyli 24 listopada, odbędzie się rozprawa z udziałem Marty Lempart, oskarżonej o znieważanie munduru służb granicznych oraz samych funkcjonariuszy straży. Pozew złożyła fundacja „Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu”.

Znana w środowisku lewicowym aktywistka-aborcjonistka i zaciekły wróg obecnego rządu, po raz kolejny stanie przed sądem. Kobieta wielokrotnie obrażała policję oraz rządzących. Pluła na funkcjonariuszy, apelowała o nieposłuszeństwo w stosunku do policji i wulgarnymi słowami mówiła o rządzących. Tym razem okrzyki obraźliwe nie pozostały bez echa, w najbliższą środę ma się stawić do sądu na ławie oskarżonej.

Treść oskarżenie brzmi: „Działając w imieniu Fundacji »Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu« z siedzibą w Szczecinie, w interesie publicznym oraz w ramach celów statutowych, na podstawie art. 304 § 1 k.p.k., zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na tym, że dnia 10 października 2021 r. domniemany sprawca podczas manifestacji mającej miejsce w Warszawie, znieważył funkcjonariuszy Straży Granicznej poprzez stwierdzenie: »(…) że nie będziemy mieć w mundurach Straży Granicznej morderców, którzy wyrzucają dzieci do lasu«, co stanowi przestępstwo z art. 226 § 1 Kodeksu karnego. Domniemanym sprawcą jest osoba posługująca się danymi: Marta Lempart. Jako sprawcę wskazano osobę Marty Lempart. Ponieważ osoba o takich danych znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej. W związku z powyższym wnoszę o: 1.wszczęcie i prowadzenie postępowania przygotowawczego w przedmiotowej sprawie, ściganie oraz ukaranie sprawcy; 2.dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z nagrania audiowizualnego dołączonego do niniejszego pisma; 3.dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z nagrania audiowizualnego opublikowanego na profilu Fundacji w serwisie społecznościowym http://Facebook.com pod linkiem: https://facebook.com/watch/?v=470860884037864&ref=sharing” – czytamy w oskarżeniu Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu.

Martę Lempart nominowano do tytułu „Warszawianka Roku”, co u wielu osób budzi zdziwienie i zaszokowanie. A samo jej zachowanie można ocenić, oglądając i słuchając jej wypowiedzi.

Autorstwo: Sebastian Tomczak
Na podstawie: Twitter, inf. wł. MN
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 23.11.2021 12:27

    Dowalic dla przestrogi bez zmiluj, tak samo szatance i jąkale

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.