Marszałkowie województw chcą więcej imigrantów

Opublikowano: 09.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 192

Konwent marszałków województw RP oznajmił, że Polska, by przetrwać, potrzebuje imigrantów.

Konwent Marszałków Województw RP to organ opiniodawczo-doradczy Związku Województw RP. Analizuje i doradza w sprawach proponowanych zmian legislacyjnych. Wielokrotnie doprowadzał do zmian w projektach ustaw. Działa od 1999 roku. Teraz zajął się sprawą imigrantów.

W przyjętym stanowisku Konwent wskazał na pogarszającą się sytuację demograficzną Polski, która mówiąc wprost, starzeje się w szybkim tempie, co doprowadzi do załamania systemu emerytalnego. Za 30 lat liczba osób powyżej 80. roku życia zacznie być większa od populacji osób w wieku 25-34 lata.

Konwent zwrócił uwagę, że już obecnie w Polsce zaczyna brakować pracowników, zatrudnianych zgodnie z przepisami, a zatem płacących podatki i zasilających system wypłaty emerytur. A jednocześnie, głosi przyjęty przez Konwent dokument, Polska jest największym eksporterem pracowników, którzy poza granicami kraju szukają godziwych warunków pracy.

Receptą na to ma być, jak napisano w Stanowisku, właściwie prowadzona polityka imigracyjna. „Polska potrzebuje dalekowzrocznej, skoordynowanej, zarządzanej wielopoziomowo i skutecznej polityki integracyjnej, w tworzenie i realizację której włączone będą – obok administracji rządowej – jednostki samorządu terytorialnego, partnerzy społeczni i gospodarczy, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, środowisko akademickie oraz sami imigranci” – napisano w dokumencie. Wskazano też ważną rolę, jaką w tej polityce mają do spełnienia samorządy i społeczności lokalne, na które spadnie bezpośrednia odpowiedzialność za integrację imigrantów.

Poszczególni mówcy mówili o wyzwaniach i zagrożeniach, ale jednocześnie silnie przeciwstawiali się stygmatyzowaniu przybyszy i gettoizacji imigrantów.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 09.06.2019 14:16

    Do kościółka i pomodlić się o emerytury dla rodaków. Komu uda się wymodlić władza zapewni odpowiednio wysokie stanowisko w rządzie.

  2. Tallis Keeton 10.06.2019 07:10

    Wpierw niech zapewnią pracę własnym obywatelom, jak będą nadwyżki pracy to wtedy mogą sie o nią starać emigranci 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.