Marsz pamięci dr Zbigniewa Hałata

Opublikowano: 01.05.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1276

17 kwietnia zmarł dr Zbigniew Hałat – znany i ceniony lekarz, specjalista epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny.

Aby pamięć o tym Wielkim Człowieku trwała, z inicjatywy jego przyjaciół, środowisk wolnościowych, medialnych i medycznych 3 maja ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Pamięci dr Zbigniewa Hałata. Zapraszamy do Wrocławia każdego, komu doktor był bliski. Weźmy ze sobą biało-czerwone flagi i godnie pożegnajmy naszego przyjaciela, wybitnego człowieka.

Rozpoczniemy uroczystą mszą świętą która odbędzie się 3 maja 2022 o godzinie 11:00 w Kolegiacie Świętego Krzyża przy placu Kościelnym 1 we Wrocławiu. Tuż po mszy, zmarłego lekarza wspomną przyjaciele, osoby, które działały z nim społecznie oraz koledzy-lekarze.

Około godziny 13:00 ruszy Marsz pamięci dr Zbigniewa Hałata. Trasa marszu będzie przebiegać przez plac Kościelny, ul. Katedralną, most Tumski, ul. Piaskową, plac Dominikański, Oławską (deptak), Rynek (pręgierz), ul. Kuźniczą, most Uniwersytecki, ul. Dubois, ul. Pomorską, plac Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. Marsz zakończy się przy cmentarzu Osobowickim (wejście brama główna).

Zbigniew Hałat po studiach lekarskich na Akademii Medycznej we Wrocławiu wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem epidemii chorób tropikalnych, zakażeń i zatruć. W latach 1974-1984 pracował w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, a później w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego.

W latach 1980. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii (w Afryce Wschodniej). Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu. W latach 1991-1993 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 2020 roku pracował jako dyrektor medyczny we wrocławskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jego felietony pt. „Spróbuj pomyśleć” w Radiu Maryja otwierały ludziom oczy na wiele spraw. Był też publicystą Telewizji Trwam. W 2000 założył Instytut Wody. Pełnił funkcję prezesa wielu organizacji społecznych, m.in. Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów, Medycznego Centrum Konsumenta, Towarzystwa Ślężańskiego i Towarzystwa Dobroczynnego im. Joanny Ewy Hałat – Wielebnej Matki Józefy Hałacińskiej.

Był autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie. Zwracał uwagę na to, że żywność modyfikowana genetycznie jest „współczesną bronią masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz oporności bakterii”.

Zarzucał Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), że zajmuje się promowaniem ideologii, zamiast zwalczaniem chorób zakaźnych. W ciągu ostatnich dwóch lat, konsekwentnie sprzeciwiał się nie mającej podstaw „segregacji sanitarnej” oraz głośno mówił o wątpliwym bezpieczeństwie oraz skuteczności preparatów szczepionkowych przeciwko Covid-19.

W 2021 wziął udział w konferencji inaugurującej powstanie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz został jednym z liderów ruchu Polska Jest Jedna.

Organizujemy ten marsz aby każdy mógł godnie go pożegnać. Cenimy Pana doktora za to, że nie bał się mówić prawdy, pomimo ryzyka poniesienia konsekwencji. Będzie nam go brakowało. Postaramy się kontynuować jego pracę, przekazując wiedzę dalej. Był to człowiek o wielkim sercu dla innych. Duże doświadczenie w pracy jako epidemiolog i lekarz oraz rozległa wiedza, pozwoliły mu formułować prawidłowe wnioski i oceny. Wielu z nas otworzył oczy na prawdę o szczepieniach i pandemii. Jest bohaterem obecnych czasów.

Źródło: StopNop.com.pl

9

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.