Marsz Niepodległości jednak zgromadzeniem cyklicznym

Opublikowano: 05.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1203

W roku 2021 mazowiecki wojewoda wydał zgodę na cykliczne organizowanie corocznego Marszu Niepodległości w dzień 11 listopada. Jednakże władze Warszawy zaskarżyły decyzję o rejestracji i została ona uchylona przez Sąd Okręgowy.

Sąd Apelacyjny oddalił zażalenia, argumentując, że skoro w 2020 roku marsz się nie odbył, przerwało to ciągłość zgromadzeń (przejechano wówczas samochodami). Prezydent Rafał Trzaskowski powiedział: „Marsz Niepodległości 11 listopada w Święto Niepodległości nie może być traktowany, jako wydarzenie cykliczne. Narodowcy nie mogą mieć preferencji”.

Do tej sprawy niedawno odniósł się prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. „Marsz Niepodległości w tym roku będzie zgromadzeniem cyklicznym, ponieważ… robimy go co tydzień w piątek. Zaczęliśmy wczoraj. Chętnych zapraszam co piątek o 14:00 na rondo Dmowskiego. Nie będzie nam Trzaskowski dyktował jak mamy świętować 11 listopada”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com, Prawo.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.