Marsylia w życzeniach usunęła krzyż z bazyliki

Opublikowano: 25.12.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1301

Władze Marsylii we Francji od środy rozpowszechniają „wielokulturową” kartkę z życzeniami świątecznymi, przedstawiającą panoramę miasta wraz z Bazyliką Notre-Dame de la Garde. Szybko zauważono jednak, że z kopuły świątyni usunięty został znajdujący się na niej chrześcijański krzyż. Zarzuty są odpierane przez rządzących Marsylią socjalistów.

Rokrocznie władze drugiego co do wielkości miasta Francji wysyłają swoim mieszkańcom życzenia świąteczne i noworoczne. Zazwyczaj kartka zawiera zdjęcie, natomiast w tym roku znalazł się na niej specjalnie przygotowany rysunek. Przedstawia on panoramę Miejską, a także pokazuje „wielokulturowość” miasta poprzez obecność na nim osób o różnym kolorze skóry.

Przedstawiciele prawicowej opozycji w radzie miejskiej szybko wyłapali jeden ważny szczegół. Panorama miasta co prawda przedstawia górującą nad nim Bazylikę Notre-Dame de la Garde, lecz na jej kopule próżno szukać chrześcijańskiego krzyża. Z tego powodu marsylski ratusz został skrytykowany za wymazywanie francuskich tradycji.

Przed krytyką bronią się jednak rządzący Marsylią politycy Partii Socjalistycznej. Twierdzą oni, że grafika nie jest używana pierwszy raz, zaś dodatkowo sama panorama miasta jest jedynie stylizowana. Układ niektórych budynków jest bowiem inny niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Na podstawie: Actu.fr, Francetvinfo.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.