Mars One zbiera grupę pierwszych kolonizatorów

Opublikowano: 09.05.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 236

Celem projektu jest stworzenie pierwszej ludzkiej kolonii na obcej planecie. W Holandii projekt Mars One szykuje kolejne eliminacje do wysłania pierwszych ludzi na Czerwoną Planetę. Zakłada się, że etap przygotowawczy zajmie około 10 lat.

Głównym celem projektu jest stworzenie pierwszej kolonii na Marsie. Zgłoszenia do udziału podało ponad 200 tysięcy osób. Wybrano spośród nich setkę kandydatów. Po poważnych próbach w zespole pozostaną tylko 24 osoby.

Tzw. moduły mieszkalne planuje się wysłać na planetę w 2024 roku, aby Mars był gotów na przyjęcie pierwszej grupy kolonizatorów w 2026.

Telewizja RT przeprowadziła wywiad z dwoma kandydatami.

„Na razie przeszliśmy dwa etapy eliminacji i znaleźliśmy się wśród stu finalistów. Teraz oczekujemy rozpoczęcia trzeciego etapu. W kolejnym miesiącu otrzymamy pakiet informacyjny, który będziemy musieli opanować, aby przygotować się do kolejnych testów” – opowiedział RT kandydat do udziału w projekcie Mars One Dan Cary.

„Zamknęli mnie na pięć dni w przezroczystym szklanym pokoju. I jeśli być szczerym, to część „marsjańska” wcale nie była taka zła. Największą trudnością były tłumy ludzi, którzy stukali w szkło” – opowiedział kandydat do udziału w projekcie Josh Richards.

Strona misji Mars One zapewnia, że „idealny zespół” wysłany zostanie na Czerwoną Planetę w bezpieczniejszych warunkach niż ci astronauci, którzy lądowali na Księżycu w 1969 roku. Kolonizatorzy będą musieli zostać wegetarianami, ponieważ trzymanie zwierząt na Marsie będzie niemożliwe. A najbardziej niepokojący warunek polega na tym, że nie będą mogli powrócić na Ziemię. I oni z tego doskonale zdają sobie sprawę.

„Musiałem to sobie dobrze przemyśleć, szczególnie po przejściu pierwszego etapu eliminacji. Czy jestem gotów na to, wiedząc, że nie będę mógł wrócić? Pomyślałem i zrozumiałem: tak, jestem gotowy” – opowiada Cary.

„Mam dyplom fizyka i wiedziałem, że możemy dostarczyć tam ludzi, ale nie mamy technologii pozwalających na przywiezienie ich z powrotem. Jestem rozczarowany tym, że my, cała ludzkość, nie znaleźliśmy w sobie odwagi, aby wyruszyć na badanie Układu Słonecznego. Badając tę kwestię natknąłem się na organizację, która właśnie tym zamierzała się zająć. Wówczas zamiast zadawać sobie pytanie, dlaczego tego nie zrobiliśmy, zgłosiłem się na ochotnika. To, że to będzie podróż w jedną stronę, jeszcze bardziej mnie pociąga” – mówi Richards.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

1- chętnie zobaczył bym serial o początkach kolonizacji marsa, serial byłby hitem.
2- weganie zaczną zachęcać do pójścia śladem marsa, planety w 99% zweganizowanej (nowe słowo).

Cosmo
Użytkownik

Elon was ściągnie z powrotem na Ziemię i to za darmo! Wszak reklama dźwignią handlu ☺

Fenix
Użytkownik
Fenix

Te pomieszczenia oprócz łazienek i sypialni ,powinny być z przezroczystego materiału 24 godziny Ziemskie z podglądem życia na Marsie warto też by wykorzystać przezroczyste kopuły (baterie słoneczne) , np. do sadzenia roślin, słonce dociera z góry , woda dostarczana do Marsjańskiej gleby ,produkcja tlenu do życia na Marsie tworzący obwód zamknięty, do czasu nadprodukcji . Tlen i dwutlenek węgla mieszanie z atmosferom Marsa , do przystosowania roślin, owadów ,dalej zwierząt , za 100 lat ludzi .