Marian Banaś uderzy w PiS raportem NIK

Opublikowano: 07.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1955

W Polsce mamy obecnie rząd, opozycję oraz trzeci, zupełnie niezależny ośrodek, uprawiający własną politykę. Nazywa się Marian Banaś. Prezes NIK nie zamierza rezygnować ze stanowiska, jak również nie zamierza tylko odpierać zarzutów. Kierowana przez niego instytucja opublikuje w najbliższym czasie dwa raporty. Jeden ma w korzystnym świetle przedstawić „Pancernego Mariana”, drugi ma przysporzyć kłopotów rządowi.

Marian Banaś zamierza wykorzystać możliwości, jakie daje mu stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli do uderzenia w tych, którzy atakują go w ostatnich tygodniach, domagając się jego rezygnacji. „Pancerny Marian” ustępować nie zamierza, dwa dni temu wydał oświadczenie, w którym zakomunikował, że rozważał dymisję, ale porzucił taki pomysł, bo jego osoba stała się „przedmiotem brutalnej gry politycznej”. Teraz Banaś staje się aktywnym uczestnikiem tej rozgrywki.

Jak podaje,”Dziennik Gazeta Prawna”, Najwyższa Izba Kontroli w pośpiechu finiszuje dwa raporty – dotyczący afery GetBack, czyli procederu działania na szkodę instytucji finansowej przez jej zarządców oraz działalności Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Ten pierwszy ma być uderzeniem w pisowską strukturę władzy. Banaś jako były minister finansów może mieć sporą wiedzę na temat umoczenia polityków z Nowogrodzkiej w szwindle. Słabą stroną rządu mogą się okazać niedociągnięcia po stronie nadzoru finansowego.

Raport w sprawie KAS ma być z kolei apoteozą działania Mariana Banasia jako szefa resortu finansów. Jest to o tyle istotne, że jednym z głównych zarzutów stawianych obecnemu prezesowi NIK jest przeoczenie działania wewnątrz ministerstwa grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy z VAT. Banaś chce zapewne przedstawić się jako polityk zasłużony na polu walki z optymalizacją podatkową. W ten sposób przedstawi opinii publicznej swoje kompetencje, co miałoby służyć jego wizerunkowi jako poważnego urzędnika.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu klub Lewicy złoży wniosek o odtajnienie raportu CBA, który ukazuje wyniki śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Prezesowi NIK zarzuca się ukrywanie dochodów z tytułu wynajmu przestrzeni w krakowskiej kamienicy. Budynek był wynajmowany sutenerom.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.