Maria, Nate, Irma i Harvey usunięto z listy imion huraganów

Opublikowano: 17.04.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 789

Nazywanie huraganów ma specjalne zasady przyjęte przez WMO (Światowa Organizacja Meteorologiczna). Nadaje się im imiona męskie i żeńskie, które otrzymują każdego roku po kolei, w kolejności alfabetycznej.

Pierwszy huragan na początku roku jest zawsze nazwany na literę A. Jest 6 list imion i każda zawiera 21 możliwości. Jednak jeśli jakiś huragan spowodował znaczne szkody i wysoką śmiertelność, jego nazwa jest całkowicie wyeliminowana z używania i następuje wymiana.

W ostatnim czasie, WMO doszła do decyzji o wykluczeniu z listy kolejnych imion. Ta wątpliwa nobilitacja spotkała tym razem huragany o nazwie Maria, Nate, Irma i Harvey. Oznacza to, że w przyszłości żaden huragan na Atlantyku nie zostanie tak nazwany. Te imiona zostały zastąpione przez ekspertów z WMO i zamiast nich w kolejce będą czekały Margo, Idalia, Nigel i Harold.

Wszystkie huragany, których imiona usunięto wystąpiły w 2017 roku. Każdy z nich doprowadził do wielkiego zniszczenia. Przejście huraganu Nate w Ameryce Środkowej doprowadziło do śmierci 45 osób, Z kolei huragan Harvey spowodował apokaliptyczną powódź w Teksasie w Stanach Zjednoczonych, która pochłonęła życie 68 osób i spowodowała straty w wysokości 125 miliardów dolarów.

Huragan Irma zostanie zapamiętany szczególnie na Florydzie i na wyspach karaibskich, a huragan Maria uderzył w Dominikę, gdzie zginęło z tego powodu aż 31 osób. Poczynione wtedy straty spowodowały ogromne szkody materialne. W samym Portoryko – liczba ofiar osiągnęła 65 osób. Decyzję WMO odnośnie wyłączenia tych imion można traktować jako ostateczne potwierdzenie, że sezon huraganów w 2017 był wyjątkowy w swojej działalności.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.