Manifest światowej waluty!

Opublikowano: 04.08.2015 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 919

Opublikowano: 03.09.2014

Świat u progu wojny? Wielki konflikt za pasem a ktoś w ogóle myśli o tworzeniu globalnej waluty? Tak! Okazuje się, że pomysł wcale nie umarł i dlatego przypominamy manifest United Future World Currency, fundacji, której działalność poparli zarówno Dymitrij Miedwiediew jak i Barack Obama.

MANIFEST

Art. 1 – “Jedność w różnorodności” jest fundamentem przyświecającym tej powołanej w 1996 roku inicjatywie. Jej celem jest zjednoczyć ludzi i wznieść się ponad narodowe stereotypy. Jego historyczna waga jest nawet większa niż ekonomiczna; jest to cel oparty na wierze, wspólnej nadziei i na zjednoczeni kulturowych i duchowych korzeni.

Art. 2 – Związek pomiędzy Europą i Ameryką, a także między Stanami Zjednoczonymi i wieloma państwami z pięciu kontynentów, oparta jest na wspólnych kulturowych tradycjach i podtrzymywana przez równoległą wizję świata. Kieruje nim najwyższa idea braterstwa i pokoju. Relacje te są kultywowane są poprzez globalną dynamikę, której celem jest wypełnienie politycznych i ekonomicznych celów, przy zachowaniu pełnego szacunku dla narodowych tożsamości zdefiniowanego w konstytucjach poszczególnych krajów.

Art. 3 – Z tego też względu naszym życzeniem jest powołać do życia projekt wspólnej waluty, którą nazwać możemy różne nazwy: “Eurodollar/Dollaeur”, “Zjednoczony Pieniądz”, “Światowa Waluta Zjednoczonej Przyszłości”. Symbolizować on będzie nie tylko ekonomiczne, ale również ludzkie, społeczne, polityczne i duchowe więzy pomiędzy dzielącymi podobne idee Narodami ze wszystkich Kontynentów.

Art. 4 – Wspólna waluta jest niezwykle ważnym krokiem ku zjednoczeniu ludzi. To środek zrozumienia, tworzy punkt odniesienia i wzmacnia poszczególne tożsamości, dzielące wspólne cele. Rywalizacja na rynkach pozostanie wolną a podstawowe cechy tożsamości uczestniczących państw zostaną zachowane.

Art. 5 – Jesteśmy zdecydowani podnieść świadomość na temat tego projektu wśród tak wielu ludzi jak to tylko możliwe. Jesteśmy skoncentrowani na aktywnym włączeniu się młodych ludzi, zwłaszcza tych ze szkół. W rzeczy samej młodzi ludzie są najsilniejszym i najbardziej konkretnym środkiem rozpowszechniania tej idei. Są też potencjalnie przyszłymi beneficjentami tego wielkiego kroku naprzód w stronę unifikacji i stworzenia świata, który łamiąc społeczne i ideologiczne bariery lepiej odpowiada na wymagania nowego Milenium.

Art. 6 – Zmiana postrzegania waluty zaowocuje odnowieniem kulturowego interesu w Ekonomii. Będzie to owoc debaty otwartej wraz ze wprowadzeniem Euro. Poprzez ten projekt studenci, łącznie z tymi najmłodszymi, będą mogli zaznajomić się z podstawowymi rozwiązaniami ekonomicznymi. Zacofani są bardzo ważni w nowym społeczeństwie szerokiego dobrobytu.

Art. 7 – Wybrany zostanie specjalny Komitet. W jego skład wejdą eksperci skupieni wokół szeregu dyscyplin. Każdy będzie mógł wnieść swój wkład w całość projektu. Komitet ten będzie również Jury, którego zadaniem będzie wybranie najciekawszych idei, propozycji i projektów.

Art. 8 – Przeprowadzona zostanie kampania informacyjna, której celem będzie koordynacja grup, komitetów i klubów, tworzonych przez organizacje, komitety i stowarzyszenia. Dla wszystkich partnerów przewidziany jest okres próbny uwzględniający czas na ekspansję, porównania i poszukiwanie odpowiedzi na konkretne problemy techniczne; optymalizację instrumentów prawnych i procedur; jak również wypełnienie warunków wprowadzenia nowej Waluty.

Art. 9 – Podczas ważnych międzynarodowych wydarzeń przeprowadzone zostaną pokazy, których zadaniem będzie podniesienie świadomości, edukacja oraz promocja “Zjednoczonego Pieniądza” (monet i banknotów). Pokazy prowadzone będą przez najlepszych międzynarodowych profesjonalistów i ekspertów w swoich dziedzinach.
Prowadzone będą badania nad zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa, które przyszła Waluta będzie musiała mieć na uwadze. Dotyczyć to będzie najbardziej prestiżowych i wiarygodnych prywatnych i publicznych struktur, w tym uniwersytetów i przedsiębiorstw.

Art. 10 – To na przyszłych obywateli świata i wybrane przez nich rządy spadnie odpowiedzialność za realizację naszego projektu. Projekt ten inspirowany jest wiarą w unifikację i koegzystencję różnych ludzi. Jego celem jest promocja równej dystrybucji zasobów planety i (owoców – przyp. VO) ludzkiego intelektu.

Rzym i Bruksela, 21 marca 1996
Nowy Jork, 12 stycznia 2000
Mediolan, 17 lutego 2009

Źródło: Kod Władzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kot z Cheshire 03.09.2014 15:01

  Już wkrótce będzie tylko jedna waluta, żywność. Bardzo dbają, aby monopol do jej “produkowania”, był we “właściwych” rękach.

 2. Murphy 03.09.2014 16:22

  @Kot z Cheshire: żywność + woda pitna.

  Piękne słowa za którymi pewnie kryje się podstępny plan, bo jakoś szczegółów wcale nie podali a tylko napisali bełkot bez konkretnej treści.

  Na przykładzie Euro widać jak wspólny pieniądz w praktyce wykańcza gospodarki poszczególnych krajów by służyć niemieckiej.

  Aby nowa waluta miała sens to wszędzie na świecie musiało by być to samo prawo, zbliżone ceny, porównywalne warunki życia. Do tego pieniądz nie powinien być tworzony z powietrza jak to ma miejsce teraz, nie powinien być pożyczany na procent oraz powinien zawsze mieć pokrycie w dobrach materialnych (brak inflacji). W innym przypadku to nie ma sensu wogóle go tworzyć.
  No ale to przecież zrobią propaganda i przepchną to co chcą poprzez zachwalanie w mediach jakie to “dobrodziejstwo” będzie.

 3. Kot z Cheshire 03.09.2014 20:38

  @Murphy

  Już raczej nie będzie NWO. Żydzi występują przeciwko żydom, chyba zaczynają rozumieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.