Mandaty dla ludzi zapatrzonych w telefony komórkowe

Opublikowano: 27.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1985

Policja drogowa w mieście Wenzhou, w chińskiej prowincji Zhejiang, zaczęła karać mandatami przechodniów, którzy wpatrują się w ekrany swoich telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez ulicę – podano w komunikacie policyjnym.

Przyłapani na tym wykroczeniu otrzymają słowną reprymendę lub są karani grzywną w wysokości 10 juanów (około 5 zł), jeśli przeszkodzą w ruchu pojazdów lub innym pieszym.

Mandaty wymierzone w zapalonych miłośników telefonów komórkowych są jednym ze sposobów promowania cywilizowanego zachowania w mieście, które powinno być świadomym wyborem jego mieszkańców – powiedział Xu Weizhong, kierownik ośrodka promowania rozwoju kulturalnego miasta.

Policja poinformowała, że w dniach 14-22 stycznia w sumie wypisano 111 mandatów i 510 ustnych ostrzeżeń.

Internauci mają mieszane uczucia co do tej metody, bo nie wiadomo, jakie kryteria brane są pod uwagę przy określaniu zachowania stwarzającego zagrożenia dla ruchu drogowego.

Lokalne władze podejmują różne działania w celu zwalczania takich zachowań. W Pekinie na wielu skrzyżowaniach instalowane są specjalne ogrodzenia, które policjanci lub wolontariusze zamykają, gdy zaświeci się czerwone światło, nie pozwalając tym samym pieszym przejść przez jezdnię.

W mieście Daye w prowincji Hubei policja walczy z pieszymi, którzy nie respektują czerwonego światła, przy pomocy pary wodnej i laserów, montując je na skrzyżowaniach. Z kolei w Ningbo zamontowano systemy rozpoznawania twarzy. Na tej podstawie wypisywane są mandaty za przechodzenie na czerwonym świetle.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. tojazenn 29.01.2019 01:18

  Mandaty powinny byc rowniez dla osob zapatrzonych w komorki nawet przy zielonym swietle

 2. Murphy 29.01.2019 14:13

  No i prawidłowo. Chcesz gapić się w telefon to rób to w bezpieczny sposób.

 3. MvS 29.01.2019 14:39

  @tojazenn
  Zwłaszcza tych za kierownicą. Widuję takich mistrzów podzielnej uwagi często. Może nie lampi w ekran ale na pewno rozmawia przez urządzenie trzymane w jednej ręce. W drugiej trzymać nie może bo… ma w niej kierownicę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.