Mamy więcej gazu i ropy od USA i Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 01.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 472

Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski przekazał bardzo ważną informację: „Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”.

Przyznam, że nawet największego optymistę mogą takie dane zaskoczyć. Wszyscy mówimy, że Polska jest bogata w zasoby. Teraz mamy dane od eksperta, który dokonuje wierceń. Zna temat, bo jest praktykiem.

Podsumujmy tę epokową informację: mamy zasoby ropy w Polsce na poziomie czterech tysięcy miliardów baryłek, kiedy gloryfikowana na lewo i prawo Arabia Saudyjska ma ich tylko 200 mld baryłek. Ropa ciągnie się od Arabii Saudyjskiej do Morza Północnego przez Polskę. To jest sensacja na skalę światową!

Do tej pory od 1971 roku, kiedy USA odcięło link dolara do złota, Amerykanie powiązali dolara z ropą. Nikt nie mógł kupić ropy nie mając dolarów. Mało tego. USA przekupiły Arabię Saudyjską. Za ochronę rodziny Saudów przejęto zarządzanie największymi zasobami ropy w Arabii Saudyjskiej. Dzięki wylewaniu ropy na rynek w styczniu 2015 roku, USA tak obniżyła cenę ropy do kilkudziesięciu dolarów za baryłkę, że Rosja prawie zbankrutowała. Rosja bilansowała budżet przy cenie 100 dolarów za baryłkę. Kiedy cena spadła poniżej 50 dolarów, Rosjanie mieli poważne problemy finansowe. Od około 45 lat USA rządzi i dzieli, dzięki położeniu łapy na światowych zasobach ropy naftowej.

Teraz okazuje się, że Polska ma jej dwadzieścia razy więcej od Arabii Saudyjskiej. Czy przez to jesteśmy w niebezpieczeństwie jako Polska, jako naród?

Profesor Kozłowski idzie dalej: „Mamy największe zasoby w świecie tytanu o wartości 2 bilionów dolarów”. I dalej: „Sumaryczna ilość wód geotermalnych na południu Polski zawiera tyle energii ile jest zawarta w jednym miliardzie ton ropy”. Z wód geotermalnych możemy uzyskać i energię do ogrzania domu i energię elektryczną. Uwaga! Te naturalne źródła energii są odnawialne. Raz postawiona elektrociepłownia może pracować w nieskończoność…

I co najciekawsze, Amerykanie wiedzą o tym. Wiedzą o naszej ropie i gazie. Zrobili mapki. Pytanie tylko, dlaczego nasi opiekuńczy politycy nie mówią o tym? Kto im tym razem zamknął buzie?

Autorstwo: Robert Brzoza
Źródło: RobertBrzoza.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Dlatego USA zaczyna powolutku ściągać tutaj swoje macki…
Oczywiście te wszystkie bogactwa nie będą nasze – wszystko to zostanie wyprzedane przez zdradzieckie polskojęzyczne władze – obojętne jakiej orientacji czy te poprzednie czy obecne.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Gaz łupkowy sprzedano za 1% wartości. Tak PO rządziło. Arabowie oddali swoje pokłady za 10%.

Ciekawe, czy PiS zdecyduje się to uruchomić. I nie przy użyciu obcych koncernów, ale własnymi siłami. Mamy przecież naukowców, przemysł i technologie wiertnicze też opanowaliśmy. A jeśli nie, to szybko opanujemy.

Ukryty plan najeźdźców to zadłużyć nas, zbankrutować i przejąć za bezcen przy udziale miejscowych zdrajców. Jak dotąd zawsze wychodziło. Najlepsze firmy sprzedawano za ich roczny dochód.

Czy tym razem mamy u władzy siłę zdolną zmienić tę regułę?

polach
Użytkownik
polach

“Czy tym razem mamy u władzy siłę zdolną zmienić tę regułę?”

Nie mamy i dopóki się rodacy nie obudzą na tyle aby powiedzieć dość, to nic garstka ludzi nie zmieni którzy chcą to ruszyć.
I prawda mamy wszystko, prócz konkretnej woli zmian i wiary że się uda…
Ja wiarę mam, ale sam nie dam rady to pewne, czekam na resztę co wole zdecydowana posiadają i chcą nie dla siebie, lecz dla nas wszystkich, zrobić tu porządek.Lecz i tak widzę i jestem przekonany że zmiany są nie nieuniknione.

p.s
A teraz trzeba utrzymać nam WM ! i nie rozumiem dlaczego jest nas tyle koło 2000 użytkowników ma konta, czytają ludzie artykuły, komentują macie tu wszystko Video , Radio za free itp, a kilka pln żal wpłacić aby WM działało nadal??? co z wami ??? A Admin siedzi i pracuje od 10 lat i nadal co raz musi robić apele aby portal nie padł!!! dziś wpłaciłem 44 pln a wy ile?Jak bym miał więcej kasy to bym co mc cały koszt pokrył, bo mi wstyd za was.( prócz tych co to rozumieją i dają ile mają)
Sława!

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@polach
Zgadzam się z tobą. Ale niestety sprawy zaszły już za daleko. Losy naszej ojczystej ziemi zostały już przyklepane. Medialna i propagandowa kastracja społeczeństw Europy zaszła już za daleko – nikt poza małymi grupkami się nie podniesie i nie będzie walczył.
Wysłałem wprawdzie mniejszą kwotę, ale gdyby tyle wysłała chociaż połowa użytkowników, to starczyłoby może na kilka miesięcy działania serwisu.

niewolnik
Użytkownik
niewolnik

Wystarczy spojrzeć na mapę i od razu wiadomo, że to totalne brednie.

realista
Użytkownik

dobrze, dobrze. tak myśl i tak rozpowiadaj… .. .

Turambar
Użytkownik
Turambar

Sprecyzują o którą mapę Ci chodzi? Mógłbyś chociaż zarzucić linki do tej poprawnej mapy na podstawie której stwierdziłeś że to brednie chętnie bym na nią zerkną.