Mam większy przycisk atomowy od Kim Dzong Una!

Opublikowano: 04.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 779

Kim Dzong Un, występując w poniedziałek z noworocznym przemówieniem do narodu, ostrzegł, że trzyma w pogotowiu przycisk uruchamiający rakiety nuklearne. Oświadczył, że teraz ma na biurku „przycisk jądrowy”, który może nacisnąć, jeśli Stany Zjednoczone będą zagrażać jego krajowi.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odpowiedział mu, że „też ma przycisk nuklearny”. „Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un powiedział, że “przycisk jądrowy jest ciągle na jego biurku”. Proszę, czy ktoś z jego wyczerpanego i głodującego reżimu może go poinformować, że też mam jądrowy przycisk, ale jest znacznie większy i znacznie mocniejszy od jego, a do tego mój przycisk działa!” — napisał Trump na swoim mikroblogu w “Twitterze”.

Po przeczytaniu wpisu Trumpa, były oficjalny fotograf Baracka Obamy Pete Souza opublikował na “Instagramie” zdjęcia jądrowej walizki amerykańskiego prezydenta. Na jednym z archiwalnych zdjęć pracownik Białego Domu przynosi na pokład samolotu prezydenckiego walizkę z mobilnym przyciskiem kierującym systemem obrony strategicznej Stanów Zjednoczonych. Na innym zdjęciu jest “czerwony przycisk” na biurku prezydenta Stanów Zjednoczonych w Gabinecie Owalnym. Na panelu z prezydenckim herbem znajduje się tabliczka z napisem “Trudno podejmować trudne decyzje” (“Hard things are hard”).

“Na szczęście, czerwony przycisk nie jest tutaj po to, aby wywoływać wojnę, ale służy do wezwania pomocnika” – wyjaśnił Souza. “Przycisk jądrowy” to nazwa systemu, rzekomo pozwalającego prezydentowi państwa jądrowego uruchomić rakietę międzykontynentalną. W rzeczywistości system składa się z tzw. czarnej walizki ze specjalnymi urządzeniami i kodami służącymi do uruchomienia rakiety. Ten system mobilny jest przeznaczony do wykorzystania w sytuacji, kiedy prezydent znajduje się poza stacjonarnymi punktami dowodzenia.

Rosyjski senator Franc Klincewicz oświadczył, że w sytuacji z KRLD wszyscy oczekują od USA zdrowego rozsądku i odpowiedzialności, a nie konkurencji w tym, kto ma większy przycisk atomowy. „Myślę, że Stanom Zjednoczonym, jako wielkiemu mocarstwu, nie przystoi porównywać z Koreą Północną wielkości nuklearnego przycisku, ponadto nie jest to argument, który może przekonać jej lidera Kim Dzong Una. Wszyscy czekamy, kiedy Amerykanie wyłożą na stół znacznie silniejsze atuty — zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. To właśnie ich nie będzie czym zbić” — napisał Klincewicz na “Facebooku”.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 04.01.2018 22:05

    ma poczucie humoru, III w. ś. i tak będzie z powodu prowokacji USA i UE wobec Rosji

  2. Konter 04.01.2018 22:56

    Wojna to już trwa, a pierwszą ofiarą był bliski wschód.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.