Małżeństwo w Pakistanie legalne od pierwszej miesiączki

Opublikowano: 19.02.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 866

Sąd w pakistańskiej prowincji Sindh orzekł, że małżeństwo chrześcijańskiej 14-latki, Humy Younus, uprowadzonej, zgwałconej, zmuszonej do zmiany wyznania na islam i wydanej za mąż za gwałciciela jest legalne, ponieważ zgodnie z szariatem dziewczynka może wyjść za mąż po pierwszej miesiączce.

Huma Younus chodziła do ósmej klasy, gdy ją porwano

Huma nie pojawiła się w sądzie, gdzie trwa sprawa wniesiona przez jej rodziców o unieważnienie małżeństwa, natomiast odczytano jej oświadczenie, w którym stwierdza, że dobrowolnie zmieniła wyznanie i równie dobrowolnie wyszła za mąż.

Dziewczynka została porwana w październiku i wywieziona kilkaset kilometrów, a po jakimś czasie rodzice otrzymali dokumenty zmiany wyznania i ślubu, podpisane przez nią. Rodzice uważają, że powinna zostać zastosowana ustawa z 2014 roku, która w tej prowincji zakazuje małżeństw z dziewczynkami poniżej 18 lat, chociaż nigdy jeszcze nie była stosowana.

Porywacz i mąż dziewczynki twierdzi, że jest ona pełnoletnia. Zmuszenie do zmiany wyznania (na islam) nie jest w Pakistanie karalne, natomiast zarówno premier jak i The Council of Islamic Ideology (Rada Ideologii Islamskiej) określiły jako nieislamskie przymusowe konwersje.

W Pakistanie porywanych, gwałconych i zmuszonych do zmiany wyznania i małżeństwa jest co roku przynajmniej 1000 dziewczynek, chrześcijanek i wyznawczyń hinduizmu. W ubiegłym roku parlament odrzucił propozycję prawa, które zabronić miało w całym kraju małżeństwa dziewczynek poniżej 18 lat.

W podobnej sprawie policja odnalazła po miesiącu porwaną w styczniu w Sindh inną chrześcijańską 14-latkę, która pomimo bicia i gwałtów odmówiła podpisania dokumentów o przejściu na islam i ślubie. Jej rodzina musi się obecnie ukrywać, bo porywacze grożą śmiercią dziewczynce i jej dwóm siostrom. Islamiści i niektórzy duchowni grożą natomiast śmiercią 14-letniej dziewczynce wyznania hinduistycznego, która porwana, zgwałcona, zmuszona do zmiany wyznania i wydana za mąż, później publicznie porzuciła islam i męża.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: AsiaNews.it, CBC.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,43 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

W celu ochrony Chrześcijan, Hinduistów, Sikhów, buddystów i Dżinistów w Pakistanie, Afganistanie i zrobił uproszczoną procedurę otrzymywania przez nich obywatelstwa Indii jak uciekną do Indii. Opozycja zaś w Indiach sfinansowała olbrzymie protesty “w obronie mniejszości” (islamskiej) i wszyscy “postępowi” ludzie, krzyczeli jaka to dyskryminacja muzułmanów, że muszą dalej uciekając przed prześladowaniami w swoim kraju przechodzi zwykłą procedurę a nie uproszczoną. W zamieszkach zginęło wiele osób – kilkadziesiąt. Muzułmanie i politycy chodzili po miastach, palili sklepy i samochody. Cała lewica krzyczała o dyskryminacji mniejszości, o niszczeniu równouprawnienia.
Tak więc w tym świecie jak chcesz komuś pomóc, to zaraz znajda się dyskryminowani, którym nie pomogłeś.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ