Malta nie wpuści niezaszczepionych na COVID-19

Opublikowano: 10.07.2021 | Kategorie: Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1252

Minister zdrowia Malty Chris Fearne poinformował w piątek, że od środy Malta nie wpuści na swoje terytorium osób, które nie są w pełni zaszczepione. Od poniedziałku na Malcie liczba nowych przypadków zakażenia COVID-19 wzrosła dwukrotnie.

Podczas konferencji prasowej minister przekazał, że Malta będzie pierwszym krajem Unii, który ten zakaz wprowadzi, ale jest to konieczne, aby chronić społeczeństwo. Jak zaznaczył, ostatnie przypadki koronawirusa pojawiły się wśród gości, którzy mieli negatywne testy zanim wsiedli do samolotu, lecz nie byli zaszczepieni. Większość z nich to młodzi ludzie, którzy przebywali na Malcie na kursach języka angielskiego. Szkoły prowadzące takie kursy będą od środy zamknięte.

„Od środy jedynie uznajemy unijny certyfikat wystawiony ludziom, którzy są w pełni zaszczepieni” – dodał Fearne. Jedynym wyjątkiem są dzieci w wieku 5-12, które będą mogły wjechać na Maltę z negatywnym testem lub będą im towarzyszyć całkowicie zaszczepieni rodzice.

Tymczasem Komitet ds. Bezpieczeństwa Europejskiej Agencji Leków (EMA) zaktualizował dane dotyczące skutków ubocznych szczepionek Pfizer/BioNTech i Moderna przeciwko COVID-19 oraz ich możliwego związku z rzadkimi chorobami. W raporcie regulatora stwierdzono, że szczepionki Comirnaty (Pfizer/BioNTech) i Spikevax (Moderna) w niezwykle rzadkich przypadkach mogą prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia. Choroby te zaleca się dodać do listy skutków ubocznych. W przypadku szczepionki Pfizer wśród zaszczepionych w UE wykryto 145 przypadków zapalenia mięśnia sercowego oraz 138 przypadków zapalenia osierdzia. W sumie użyto około 177 milionów dawek tego preparatu. Wśród prawie dwóch milionów zaszczepionych Moderną zdiagnozowano 19 przypadków obu chorób serca.

Długoterminowe skutki eksperymentalnych szczepionek dopuszczonych wyjątkowo będą znane za wiele lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości i ostatni akapit: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
8pasanger
Użytkownik

Bardzo dobrze.Wiem gdzie nie jechać.

Irfy
Użytkownik
Irfy

I znakomicie. Malta to kraj żyjący z turystyki. Teraz robią cyrki ze szczepieniem, zaraz to się “powszechnie rozniesie”. Na jesieni przyjdzie “czwarta”, później w zimie, wraz z sezonem grypowym kolejna, fafnasta fala. W tym czasie wszyscy ci “zaszczepieni” będą chorować aż miło, bo z grypą tak już jest. I się okaże, że całe to kłucie i zatruwanie sobie życia jest psu na budę.

Wtedy wajcha się odwróci i turystyczne kraje będą się ścigać, który pierwszy zdejmie więcej “obostrzeń”. Bo taki kraj zgarnie największą pulę turystów. Którzy sobie wtedy przypomną, że na Malcie rządzą świry. I dla pewności ją ominą, głosując portfelami.

Collega
Użytkownik

W Australii odkryli, że “szczepionki” dają fałszywie pozytywne wyniki testu na HIV.
Jak ci fałszywie zaszczepieni stracą odporność i na jesieni zaczną fałszywie umierać, to wtedy się okaże skąd ta fałszywa pandemia.

robi1906
Użytkownik

Durne myślenie, a kogo z “władców umysłu” obchodzi to, że Malta upadnie?, a nawet jak upadnie, to kogo to jebnie?, Władców?.

proszę już tyle przykładów, jak niszczyć kraje i narody a tu dalej,,, Malta…… ma tyle do powiedzenia, co my.