Małpa z maczetą terroryzowała mieszkańców miasta

Opublikowano: 02.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1161

Małpa, uzbrojona w maczetę, terroryzowała przez tydzień całe miasto w pobliżu dużego parku narodowego w brazylijskiej gminie Correnti w stanie Piauí. Wyczyny zwierzęcia zostały zarejestrowane na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=gGQfYoRmCp0

Jeden z miejscowych, Alessandro Guerra, sfilmował niezwykłe stworzenie swoim telefonem komórkowym. Na nagraniu widać zwierzę szlifujące ostrze o ceglaną ścianę. Małpa mocno trzyma nóż prawie tej samej wielkości co ona i macha sztyletem, jakby zagrażała przechodniom. Guerra powiedział, że małpa w ten sposób straszyła mieszkańców miasta co najmniej przez tydzień.

„Pozwala ludziom się dotykać, a nawet wchodzi do domów” – powiedział. Dla wielu w mieście prymat zbrojny sprawiał wiele problemów, inni uważali tę sytuację za zabawną. „Ci, którzy cierpią z powodu jej działań, martwią się, ponieważ nie mogą zostawić otwartych drzwi i okien. Inni uważają to za zabawne. Małpa stała się bardzo popularna” – tłumaczy Guerra.

Miejski Departament Konserwacji powiedział, że wiedział o incydencie, ale nie miał gdzie umieścić zwierzęcia. Informacja o małpie zgłoszono policji ekologicznej, której najbliższy oddział znajduje się 650 kilometrów dalej, w mieście Teresina.

Zdesperowani mieszkańcy zwrócili się do brazylijskiego Instytutu Ochrony Środowiska i Odnawialnych Zasobów Naturalnych. W instytucie zapewniono ich, że przyjrzą się tej sprawie.

Wcześniej informowano, że małpa w indyjskim mieście Jaipur w Radżastanie ukradła torbę z piętnastoma dowodami w sprawie o morderstwo przechowywanej na komisariacie policji. Kiedy sprawa trafiła na rozprawę, policja nie była w stanie pokazać zebranych dowodów, w tym noża, który był używany jako narzędzie zbrodni.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.