Małostkowa decyzja prezydenta Dudy

Opublikowano: 09.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2752

„Bez względu na to, jakie przyczyny kierowały prezydentem, to jest to wszystko bardzo małostkowe. To jest po prostu pójście przeciwko ludziom. Nie ma sensu tracić czasu, nawet jak on ma swój jakiś malutki interesik do ugrania. Czym jest malutki interesik wobec środków finansowych, które czekają, żeby do Polski przyszły, wobec tych wszystkich zmian, które muszą nastąpić i wobec tego fałszu okrutnego i brutalnego, który idzie z mediów publicznych” – powiedział w TVN 24 Włodzimierz Czarzasty.

„To jest dawanie dwóch tygodni na rzeczy, które będą w dużej mierze niegodne. Pan prezydent nawet może nie mieć na to wpływu. Po pierwsze przez te dwa tygodnie nastąpią przedłużenia różnych umów o pracę do wypowiedzenia do roku. Po drugie, myślę, że dokumenty będą niszczone. Po trzecie, pan prezydent bierze odpowiedzialność za to wszystko na siebie” – mówił Czarzasty w programie Moniki Olejnik. Zaznaczył, że obecny premier „na pewno nie jest w stanie” znaleźć poparcia dla nowego gabinetu. „Wyobrażam sobie, że w pewnej chwili wygłosi exposé, które nie zostanie przyjęte i będzie odrzucone. Ten rząd nie dostanie misji dalszego rządzenia” – podkreślił lider Lewicy.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy przyznał, że koalicja demokratycznej opozycji, która chciałaby przejąć władzę, jest „trudna”. To dlatego politycy proponują zamianę marszałków Sejmu i Senatu w połowie kadencji. „Ustaliliśmy, że zarówno w Senacie, jak i w Sejmie, będzie w połowie kadencji możliwość zamiany marszałków. Wynika to z tego, że to jest tak naprawdę trudna koalicja – cztery partie, cztery programy, cztery możliwości różnych działań” – przyznał Włodzimierz Czarzasty. „Dogadujemy się dobrze, w sposób naprawdę odpowiedzialny. Żeby to wszystko ułożyć, skorzystaliśmy ze wzorców Unii Europejskiej, gdzie w połowie kadencji następują zmiany na niektórych stanowiskach” – tłumaczył. Zapewnił, że o szczegółach przedstawiciele opozycji opowiedzą w piątek, 10 listopada. „Chcemy to przybliżyć bardzo rozsądnie” – powiedział.

Na podstawie: TVN 24
Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rozbi 09.11.2023 20:43

    Normalna decyzja, a dla obywateli każdy dzien bez sprawnego rządu i nowych cudownych pomysłów żeby nam zabierać pieniądze i utrudniać życie – tym lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.