Małopolski szpital zostanie bez lekarzy?

Opublikowano: 03.11.2017 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Sytuacja, do jakiej doszło w szpitalu w Proszowicach (woj. małopolskie), wkrótce może powtórzyć się gdzie indziej.

Szpital w liczącym 6205 mieszkańców małopolskim miasteczku za chwilę straci prawie całą załogę – alarmuje szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w województwie małopolskim Piotr Watoła. Lekarze masowo złożą wypowiedzenia. Jak wyjaśnił Watoła Polskiej Agencji Prasowej „medycy nie zgadzają się ze sposobem zarządzania placówką oraz z polityką finansową, z żenująco niskimi wynagrodzeniami”. O tym, co dzieje się w placówce, zamierzają powiadomić Państwową Inspekcję Pracy, Rzecznika Praw Pacjenta oraz prokuraturę.

Dyrekcja szpitala zdaje się bagatelizować sprawę. Podnosi, że okres wypowiedzenia lekarzy wynosi trzy miesiące, a na dzień dzisiejszy medycy wykonują swoje obowiązki. Argumentuje również, że do tej pory otrzymała „tylko” 23 wypowiedzenia, a wszystkich medyków w placówce jest 126. OZZL odpowiada: wypowiedzeń jest więcej, stopniowo trafiają do działu kadr, pracę na dzień dzisiejszy chce kontynuować tylko kilku lekarzy. Co zaś dotyczy okresu wypowiedzenia – gdy zdrowie i życie pacjentów oraz lekarzy jest wystawiane na niebezpieczeństwo, trzymiesięczny okres nie jest wiążący. A w Proszowicach według związkowców sprawa jest oczywista: lekarze pracują po kilkadziesiąt godzin z rzędu, łatwo się domyślić, jakie to ma konsekwencje.

Wczoraj po południu delegacja lekarzy i związkowców ma spotkać się z dyrekcją szpitala i negocjować, co będzie dalej. Pierwszym warunkiem jest odejście obecnej dyrektorki placówki Janiny Dobaj. Według składających wypowiedzenia to właśnie jej działania – szukanie oszczędności za wszelką cenę – doprowadziły do łamania praw pracowniczych, w tym wymuszania pracy po kilka dni bez przerw. Dyrekcja szpitala twierdzi, że zarzuty to bezpodstawna nagonka.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o