Malijskie wojska aresztowały premiera

Opublikowano: 12.12.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 232

Malijska armia aresztowała premiera podczas próby ucieczki z kraju i wyjazdu do Francji. Jak oświadczył przedstawiciel armii, Modibo Diarra został aresztowany w związku z oskarżeniami o próbę zaniechania w kraju reform demokratycznych.

Premier został aresztowany na rozkaz kapitana Amadou Sanagi, który na początku tego roku stanął na czele zamachu stanu w kraju. W sierpniu wojskowi przekazali władzę premierowi i prezydentowi.

Premier Mali po aresztowaniu oświadczył na antenie telewizji państwowej, że podaje się do dymisji.

W marcu 2012 roku w kraju doszło do zamachu stanu. W wyniku kryzysu politycznego północne tereny Mali zajęli tuarescy powstańcy i islamiści związani z Al Kaidą. W listopadzie kierownictwo Unii Afrykańskiej zatwierdziło plan wysłania wojsk na północ Mali w celu przywrócenia władzy w regionie. Premier Diarra popierał te plany.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o