Mali skarży do ONZ Francję o wspieranie terroryzmu

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 802

Mali oskarżyło władze Francji o dostarczanie terrorystom broni i wezwało do zwołania w tej sprawie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ – poinformowało 17 sierpnia radio RFI, powołując się na list malijskiego ministra spraw zagranicznych Abdoulaye’a Diopy.

W liście minister pisze o „powtarzających się i częstych naruszeniach malijskiej przestrzeni powietrznej przez siły francuskie”. Twierdzi, że drony, helikoptery i myśliwce latały nad krajem bez zgody władz. „Od początku roku doszło do około 50 takich incydentów” — zaznaczył Diop potępiając „działania szpiegowskie”, a także przypadki zrzucania broni z francuskich samolotów.

„Mali posiada szereg dowodów potwierdzających, że te nielegalne wtargnięcia w malijską przestrzeń były wykorzystywane przez Francję do gromadzenia informacji wywiadowczych na rzecz grup terrorystycznych, oraz do zrzucania im broni i amunicji (…). List malijskiego ministra spraw zagranicznych wzywa do zwołania w trybie pilnym posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ” — wskazano w informacji radia RFI.

Przypomnijmy, że wiosną rząd Mali zerwał umowy obronne z Francją i wezwał ją do wycofania oddziałów biorących udział w operacjach wojskowych Barkhan i Takuba. Paryż ogłosił oficjalne zakończenie operacji Takuba w lipcu, a na początku tego tygodnia poinformował, że wszystkie francuskie oddziały zaangażowane w operację Barkhan opuściły Mali.

Źródło: pl.News-Front.info

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.