Mali przedsiębiorcy tracą, giganci się bogacą

Opublikowano: 21.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1955

Większość małych i niezależnych przedsiębiorstw w Kanadzie w czasie pandemii odnotowuje straty, zwłaszcza po tym, jak prowincyjne rządy wymogły na nich kontrolę paszportów covidowych. Wielonarodowe korporacje i ich właściciele natomiast odnotowują znaczne zyski i cieszą się z najlepszych lat dotychczasowej działalności.

Z październikowej ankiety przeprowadzonej przez Kanadyjską Federację Niezależnego Biznesu (CFIB) wynika, że 68 proc. przedsiębiorców działających w sektorze hotelarstwa odnotowało spadek dochodów. Podobne wyniki podawano także dla sektora kultury i rozrywki. Przedsiębiorcy nie tylko zauważają spadek dochodów po wprowadzeniu obowiązku kontroli szczepień, lecz także połowa skarży się na większe wydatki związane z zatrudnieniem personelu, materiałami i narzędziami potrzebnymi do sprawdzania certyfikatów covidowych.

Obecnie wszystkie prowincje i terytoria poza Nunavutem i Terytoriami Północno-Zachodnimi nakładają na przedsiębiorców obowiązek kontrolowania zaświadczeń o szczepieniach przed wpuszczeniem klientów do restauracji, barów, sal bankietowych i widowiskowych czy centrów rekreacji.

„Niezależnie od tego, co sądzimy o paszportach szczepionkowych, bez wątpienia ten system przyczyni się do dalszego spadku sprzedaży małych przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni do stosowania tego systemu”, napisał przewodniczący CFIB, Dan Kelly.

Z drugiej strony mamy wielkie korporacje, które bynajmniej nie mają powodów do narzekań. Według Forbes w czasie pierwszego roku pandemii 493 osoby dołączyły do grona światowych miliarderów na liście Forbesa. Wśród nowych miliarderów są CEOs Pfizera i Moderny. Co więcej, dotychczasowi bogacze powiększyli swoje majątki. Klasa średnia za to została „zniszczona finansowo”.

Bloomberg Billionaires Index pokazał w styczniu, że grono 500 najbogatszych ludzi świata (w którym są Jeff Bezos z Amazona i Mark Zuckenberg z Facebooka) w czasie pierwszych 9 miesięcy pandemii powiększyło swoje majątki o 1,8 biliona dolarów.

Na rządowych restrykcjach i lockdownach tracili mali i średni przedsiębiorcy na całym świecie, a nie międzynarodowi giganci. Jednocześnie Klaus Schwab ze Światowego Forum Ekonomicznego, popierany przez WHO, mówił o Wielkim Resecie światowego systemu ekonomicznego. Można sobie wyobrazić, że ów reset to po prostu plan światowych miliarderów wprowadzenia globalnego socjalizmu, w którym podłączone do internetu bezkształtne społeczeństwo niewolników poddane jest ogólnej inwigilacji.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.