Małe firmy podnoszą ceny o ponad 20%

Opublikowano: 19.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1358

Większa część małych przedsiębiorstw podnosi ceny produktów w reakcji na inflację. Średni wzrost cen wynosi więcej niż 20%. Wysokie ceny i spadek siły pieniądza powodują, że klienci mniej kupują, a więcej oszczędzają, a to z kolei również negatywnie wpływa na interesy małych przedsiębiorstw.

Z badania „Zakupy firmowe” wynika, że trzy czwarte mikro i małych firm wwindowało ceny produktów oraz usług średnio o 21% w ostatnich miesiącach. 39% takowych, prowadzących sprzedaż produktów i usług w segmencie B2B odnotowało spadek liczby klientów, a 38% spadek wartości sprzedaży.

Najwięcej strat dotknęło handlowców. Firmy usługowe w większości przypadków nie dostrzegają negatywnej zmiany lub odnotowały wzrost. Pozytywne wyniki dotyczą większych firm (10-49 pracowników), a negatywne mikrofirm (1-9 pracowników).

Ekspert NFG Emanuel Nowak skomentował: „Podwyżki cen mogą w krótkim czasie zminimalizować negatywne skutki inflacji, ale na dłuższą metę nie poprawią sprzedaży w firmie. Mogą też zniechęcić do zakupów wielu klientów: wymusić negocjację cen po stronie kupujących, zmniejszenie zamówień lub opóźnianie płatności”.

Autorstwo: Autor: Michał Waligóra
Na podstawie: PCh24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 20.11.2022 13:11

    Gotują żabę, gotują. A wyszczepieni cieszą się, że nic się nie dzieje po szczepieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.