Małe biznesy chcą odszkodowań za lockdown

Opublikowano: 02.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1022

Sąd najwyższy Ontario (prowincja w Kanadzie) zatwierdził pozew zbiorowy przeciwko 14 firmom ubezpieczeniowym, które odrzuciły wnioski o odszkodowania z powodu przerwania działalności biznesowej w związku z COVID-19.

Pozew przygotowała grupa małych przedsiębiorców, w której znaleźli się właściciele sklepu z garniturami, baru serwującego koktajle owocowe i warzywne oraz studia tańca. Przedsiębiorcy skarżą się, że stracili miliardy dolarów zysków po tym, jak musieli zamknąć swoje lokale z powodu pandemii. W dokumentach złożonych do sądu podkreślają, że ubezpieczyciele odmawiali wypłat odszkodowań. Nierzadko odmowę uzasadniano tym, że wypłata odszkodowania może nastąpić w przypadku fizycznej straty lub uszkodzenia własności, a pojawienie się wirusa na terenie przedsiębiorstwa lub rządowy nakaz ograniczenia działalności nie podchodzą pod te kategorie.

Pozew, o którym mowa, został zatwierdzony do dalszego procedowania 20 sierpnia przez sędziego Edwarda Belobabę. Dotyczy grupy ubezpieczycieli, w tym współpracowników Co-operators General Insurance Company oraz Intact Insurance. W zeszłym miesiącu zielone światło dostały jeszcze inne pozwy przeciwko firmie Aviva. Ten pozew zapoczątkowały firma produkująca okna, oddział Royal Canadian Legion i dentysta. Proces przeciwko Avivie został wydzielony, ponieważ ta firma oferuje szersze ubezpieczenie na wypadek pandemii niż pozostałych 14 pozwanych firm. Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie, Aviva miała w swojej ofercie pokrycie strat spowodowanych ograniczeniem dostępu do własności z powodu nakazów rządowych związanych z epidemią choroby zakaźnej. Aviva twierdzi jednak, że polisa nie obejmuje nakazów zamknięcia wydawanych na obszar całej prowincji.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.