Mąka ze świerszczy? Chajzer zdegustowany „potrawą”

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4447

Unia Europejska dąży w ostatnim czasie do rewolucji w przemyśle spożywczym. W pierwszym etapie Komisja Europejska udzieliła zgody pewnej firmie na produkcję i sprzedaż mąki ze świerszczy. W stacji TVN doszło do degustacji „potraw” z tych zwierząt.

W programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”, tamtejszy kucharz przygotował różne potrawy przygotowane na bazie mąki ze świerszczy, którą niedawno dopuściła do obiegu Komisja Europejska.

Jak widać na nagraniach, prowadzący Filip Chajzer nie ukrywał swojej frustracji ze spożytego dania. Również inna prowadząca Małgorzata Ochme nie szczędziła słów krytyki, mówiąc, że smakuje ona jak błoto z cukrem.

Z kolei Chajzer stwierdził, że dodałby do przepisu „trochę gruzu”. „Andrzej ja cię szanuje, ale jeszcze nic tak złego od ciebie nie jadłem” – powiedział Filip Chajzer. Dodał również, aby widzowie korzystali z naturalnych, polskich i sprawdzonych produktów. „Proszę państwa, polska mąka pszenna, krupczatka, żytnia. My jesteśmy ich fanami i zostańmy przy tym” – dodał prowadzący.

Ponadto jeden z użytkowników „TikToka” zamieścił więcej wypowiedzi Chajzera, który podkreślił, że sprawdził ile kosztuje ta mąka. Przyznał, że aż 150 zł za kilogram.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Murphy 07.02.2023 10:33

  Ograniczają CO2 tak by rośliny nie rosły i plony były małe, po to by przepchnąć robactwo, by taki “Bill Bramkarz” mógł kasę robić na sprzedaży czegoś co w naszym rejonie kulturowo się nigdy nie jadło.

  Jak za telewizją nie przepadam, tak w takim przypadku przyznać trzeba, że dobrą robotę zrobili. 😉

 2. hashi 07.02.2023 15:00

  Niech mi ktoś wytłumaczy jak mąką ze świerszczy ma być tańsza od zwykłej skoro 1 kg świerszczy potrzebuje 10 kg zboża w swoim cyklu wzrostowym. Po za tym kg mąki z pszenicy kosztuje 1 zł a 1 kg mąki ze świerszczy 150 zł. No chyba że te robale będą żarły plastik, styropian, gruz, drewno i inne śmieci. Ale i tak efektywniej jest zamienić śmieci w bio gazowni czy w spalarni na prąd.
  Tu z pewnością nie chodzi o ekologie tylko o upokorzenie i zatrucie człowieka, wiele osób ma uczulenie na jad egzotycznych owadów i o tym nie wie. Przekona się dopiero jedząc pieczywo czy słodycze z takim dodatkiem i dostanie wstrząsu anafilaktycznego. Masa ludzi będzie chorowało i szpitale oraz lekarze znowu zgarną kasiorę za zwiększoną liczbę pacjentów. Chory świat…

 3. Szwęda 07.02.2023 15:53

  Polska mąka pszenna? – już niedługo będzie dla nas nieosiągalna! Pozostanie mąka z robactwa i mąka z technicznego skażonego chemią zboża od naszych “przyjaciół” zza wschodniej granicy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.