Mainstream traci wpływy z reklam

Opublikowano: 25.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 31

Okazuje się, że w I kwartale bieżącego roku mainstreamowe tytuły prasowe odnotowały duże spadki wpływów z reklam. Sporo straciły m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Polska The Times” oraz „Rzeczpospolita”.

Z danych przedstawionych przez serwis wirtualnemedia.pl wynika, że wpływy z reklam „Gazety Wyborczej” i „Polski” spadły o ok. 20 proc., „Super Expressu” i „Pulsu Biznesu” – o ponad 20 proc., a „Rzeczpospolitej” i „Naszego Miasta” aż o ok. 30 proc.

Z przygotowanych dla serwisu wirtualnemedia.pl danych Kantar Media wynika, że cennikowe wpływy reklamowe dzienników w I kwartale 2013 roku wyniosły łącznie 387,86 mln zł i były o 15,4 proc. mniejsze niż rok wcześniej.

Ponadto z najnowszych prognoz wynika, że w całym 2013 roku wpływy z reklam zmniejszą się w sumie o ok 20 proc.

Autor: pł
Na podstawie: wirtualnemedia.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Za to pewnie jakimś onetom, interiom, niezależnym rosną. Jedne medium upada na rzecz innego.

pasanger8
Użytkownik

Cóż sądzę ,że tutaj akurat wolny rynek zadziałał tak jak powinien:Piszą g…prawdę to ludzie przestają ich czytać.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Jeśli jeszcze więcej ludzi przestanie kupować te “prawdziwe” gazety to same się pozamykają, a właściciele pewnie zostaną politykierami.

dfg
Użytkownik
dfg

Taa, ostanio głośno było o państwowych reklamach w Wyborczej i prenumeratach tej gazety w państwowych instytucjach. Swój swojemu umrzeć z głodu nie da.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ