Mafia legalizuje imigrantów w Polsce

Opublikowano: 20.06.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 387

Dziennikarze tygodnika „Sieci” przeprowadzili śledztwo dziennikarskie, w którym zajęli się gorącym ostatnio tematem masowej imigracji do naszego kraju. Z ich ustaleń wynika, że legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce zajmują się pośrednicy i firmy słupy, które skupione są wokół agencji fałszujących dokumentację konieczną do uzyskania kart pobytu. Podobnych przedsiębiorstw jest kilkadziesiąt, dlatego służby najprawdopodobniej w ogóle nie kontrolują tej sprawy.

Marek Pyza i Marcin Wikło w najnowszym wydaniu gazety obszernie opisują cały proceder legalizacji pobytu imigrantów. „Na obietnicę zatrudnienia ściąga się człowieka z zagranicy, a on po skompletowaniu dokumentów (zatrudnienie, zamieszkanie, ubezpieczenie, składki ZUS) dostaje kartę pobytu” – piszą dziennikarze, zaś wspomniane już firmy słupy na ogół zakładane są przez alkoholików, hazardzistów, czy też zadłużonych taksówkarzy. To właśnie oni zwracają się do urzędów z zapotrzebowaniem na pracowników z Azji i Afryki.

„Dokument trzeba tak sformułować, by urząd wydał opinię (“informację starosty”) potwierdzającą, że nie ma wśród bezrobotnych Polaków nikogo, kto mógłby taką pracę wykonywać, i stąd konieczność zatrudnienia cudzoziemca” – czytamy, a jedna z osób zajmujących się tym procederem przyznaje, iż w podobnych „agencjach” pracują osoby wymyślające odpowiednie kompetencje, jakimi zajmują się firmy słupy.

W krajach pokroju Indii i Pakistanu już za 50 dolarów można kupić wszelkie papiery, dlatego osoby z tych państw pojawiają się w Polsce ze sfałszowanymi dokumentami, a następnie polskie urzędy legalizują ich pobyt, pobierając między innymi odciski palców. Następnie większość obcokrajowców sprowadzonych w ten sposób do naszego kraju wyjeżdża najczęściej do państw zachodniej Europy.

Autorzy artykułu w tygodniku „Sieci” szacują, że w ten sposób do Polski może przybywać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie. Tylko w kilku miesiącach tego roku liczba wydanych pozwoleń na pracę przekroczyła tę z ubiegłego roku. Tak duży napływ imigrantów związany jest z niezwykle liberalnymi przepisami funkcjonującymi w naszym kraju, dzięki którym otrzymać można kartę pobytu na okres trzech lat (rządzący chcą wydłużyć go do pięciu), podczas gdy w pozostałych unijnych państwach podobne dokumenty wystawia się tylko na rok.

Na podstawie: TVP.info, PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

Ani chybi uruchomienie art.105 kodeksu karnego zatrzymało by ten i inne na masowa skale stosowane łajdactwa;
http://nathanel.neon24.pl/post/144198,zbrodnia-przeciw-polsce-zlodziejowi-kula-w-leb

Ustawa

z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przezurzędników.

(treść bardzo obszernej wklejki usunięta – patrz regulamin WM. Zamiast wklejek stosuj linki. Admin)

Dziwicie się że zniesienie kary śmierci ,etosy potraktowały jak własną sprawę życia i śmierci, i ją zniosły. Na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy , z małą kosmetyką, przywrócić gotową ustawę ?