Madeleine McCann nie żyje?

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 94

Wywiad udzielony przez niemieckiego prokuratora Christiana Woltera portugalskiej telewizji RTP zelektryzował społeczność międzynarodową. Prokurator, zapytany o to, czy istnieją dowody na śmierć kilkuletniej Brytyjki, DWUKROTNIE odpowiedział twierdząco.

Czy to przełom w śledztwie po ponad 13 latach od zaginięcia Madeleine McCann? Po wywiadzie udzielonym przez niemieckiego prokuratora z Brunszwiku, Christiana Woltera, portugalskiej telewizji RTP, wiele wskazuje na to, że tak. W trakcie wywiadu (który szczegółowo opisali dziennikarze „Berliner Zeitung”) Christian Wolter twierdząco odpowiedział na pytanie dziennikarki o to, czy niemieccy „śledczy mają jakiekolwiek fizyczne dowody na to, że Madeleine nie żyje”. Gdy dziennikarka z niedowierzaniem zadała pytanie ponownie, Wolter również i wtedy odpowiedział na nie twierdząco, mimo iż zaznaczył, że „więcej nie może teraz powiedzieć o tym, czym [śledczy] dysponują”.

Wszystko wskazuje więc na to, że śledztwo wszczęte przez niemiecką prokuraturę w czerwcu tego roku może się okazać przełomem. I to nie lada przełomem – w sprawie, której poświęcono ponad 13 lat i na którą przeznaczono w UK ogromne pieniądze z budżetu państwa. Nie mówiąc już o zaangażowaniu w poszukiwania ludzi na całym świecie, poruszonych losem niespełna 4-letniej Brytyjki, uprowadzonej w 2007 r. z mieszkania w Praia da Luz w Portugalii. A co jest także bardzo ważne, w wywiadzie dla telewizji RTP niemiecki prokurator zaznaczył, że nic nie wskazuje na to, by rodzice Madeleine – Kate i Gerry, byli w jakikolwiek sposób zamieszani w jej zniknięcie.

Główny podejrzany w sprawie – 43-letni Christian B., przebywa obecnie w więzieniu. Mężczyzna nie tylko regularnie przyjeżdżał na wybrzeże Algarve w latach 1995-2007, a w dniu zaginięcia Madeleine przebywał w okolicy Paraia da Luz, ale też został w przeszłości skazany za gwałt na 75-letniej Amerykance, za wykorzystanie seksualne dziecka oraz za posiadanie dziecięcej pornografii.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o