Madeleine McCann nie żyje?

Opublikowano: 23.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 629

Wywiad udzielony przez niemieckiego prokuratora Christiana Woltera portugalskiej telewizji RTP zelektryzował społeczność międzynarodową. Prokurator, zapytany o to, czy istnieją dowody na śmierć kilkuletniej Brytyjki, DWUKROTNIE odpowiedział twierdząco.

Czy to przełom w śledztwie po ponad 13 latach od zaginięcia Madeleine McCann? Po wywiadzie udzielonym przez niemieckiego prokuratora z Brunszwiku, Christiana Woltera, portugalskiej telewizji RTP, wiele wskazuje na to, że tak. W trakcie wywiadu (który szczegółowo opisali dziennikarze „Berliner Zeitung”) Christian Wolter twierdząco odpowiedział na pytanie dziennikarki o to, czy niemieccy „śledczy mają jakiekolwiek fizyczne dowody na to, że Madeleine nie żyje”. Gdy dziennikarka z niedowierzaniem zadała pytanie ponownie, Wolter również i wtedy odpowiedział na nie twierdząco, mimo iż zaznaczył, że „więcej nie może teraz powiedzieć o tym, czym [śledczy] dysponują”.

Wszystko wskazuje więc na to, że śledztwo wszczęte przez niemiecką prokuraturę w czerwcu tego roku może się okazać przełomem. I to nie lada przełomem – w sprawie, której poświęcono ponad 13 lat i na którą przeznaczono w UK ogromne pieniądze z budżetu państwa. Nie mówiąc już o zaangażowaniu w poszukiwania ludzi na całym świecie, poruszonych losem niespełna 4-letniej Brytyjki, uprowadzonej w 2007 r. z mieszkania w Praia da Luz w Portugalii. A co jest także bardzo ważne, w wywiadzie dla telewizji RTP niemiecki prokurator zaznaczył, że nic nie wskazuje na to, by rodzice Madeleine – Kate i Gerry, byli w jakikolwiek sposób zamieszani w jej zniknięcie.

Główny podejrzany w sprawie – 43-letni Christian B., przebywa obecnie w więzieniu. Mężczyzna nie tylko regularnie przyjeżdżał na wybrzeże Algarve w latach 1995-2007, a w dniu zaginięcia Madeleine przebywał w okolicy Paraia da Luz, ale też został w przeszłości skazany za gwałt na 75-letniej Amerykance, za wykorzystanie seksualne dziecka oraz za posiadanie dziecięcej pornografii.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.