Macron nawołuje do wspierania francuskich producentów

Opublikowano: 13.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Prezydent Francji Emmanuel Macron zachęca swoich obywateli do kupowania produktów pochodzących od krajowych przedsiębiorstw. Jego zdaniem suwerenność rolna i żywnościowa jest niezwykle ważna, zwłaszcza w dobie trwającej wojny na Ukrainie oraz kryzysu energetycznego i klimatycznego.

Co roku w gminie Outarville we francuskim Regionie Centralnym odbywa się spotkanie młodych rolników. W ten weekend do miejscowości zawitała więc francuska głowa państwa, która w przemówieniu skierowanym do uczestników zjazdu wzywał do mobilizacji w obliczu obecnych zagrożeń dla bezpieczeństwa.

Według Macrona niezbędne w obliczu wojny na Ukrainie oraz kryzysu energetycznego i klimatycznego jest zapewnienie suwerenności rolnej i żywnościowej. W tę kwestię powinni zaangażować się więc wszyscy francuscy obywatele, czyniąc to zwłaszcza poprzez kupowanie produktów swoich rodzimych firm.

W tym kontekście francuski prezydent przypomniał o działaniach podejmowanych przez rząd w ostatnich miesiącach. Ich podstawowym celem jest wsparcie rodzimego rolnictwa, aby nie było ono zależne od dostaw nawozów i materiałów z Rosji oraz Białorusi.

Poza tym Macron w trakcie zjazdu młodych rolników zajmował się kwestią wymiany pokoleniowej w tamtejszym rolnictwie. Do 2030 roku swoich właścicieli ma bowiem zmienić blisko 100 tys. gospodarstw rolnych, dlatego władze w Paryżu zamierzają przeprowadzić konsultacje dotyczące „paktu o odbudowie i przyszłości rolnictwa”.

Na podstawie: Fdesouche.com
Źródło: Autonom.pl

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.