Macron apeluje o osiedlanie obcokrajowców na terenach wiejskich

Opublikowano: 18.09.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1040

Według francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona już na początku przyszłego roku przedstawiona zostanie ustawa ułatwiająca deportacje imigrantów. Z drugiej strony apeluje on o rozmieszanie obcokrajowców na tracących populację terenach wiejskich. Apel w tej sprawie zbiegł się z protestami mieszkańców jednego z miasteczek, które mają być objęte podobnym eksperymentem.

Ustawa azylowa ma zostać wniesiona do Zgromadzenia Narodowego na początku 2023 roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma ona przede wszystkim umożliwić łatwiejszą deportację nielegalnych imigrantów i osób nie posiadających prawa do azylu, a także zwykłych przestępców. Uproszone zostaną więc odpowiednie procedury.

Macron skrytykował przy tej okazji dotychczasowy model polityki imigracyjnej. Miała ona bowiem polegać na osiedlaniu w najbiedniejszych dzielnicach obcokrajowców już znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zmiany w systemie imigracyjnym nie będą oznaczały całkowitego zamknięcia się Francji na obcokrajowców. Francuski prezydent uważa jednak, że powinni oni być osiedlani w pierwszej kolejności na terenach wiejskich, bo właśnie one wyludniają się najszybciej.

Słowa Macrona zbiegły się z protestami mieszkańców miasteczka Callac w Bretanii. Sprzeciwiają się oni planom bogatej rodziny Cohenów, która w ramach programu „uchodźcy są szansą” chce zasiedlić miejscowość blisko stoma imigrantami spoza Europy.

Na podstawie: Fdesouche.com
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 18.09.2022 18:39

    Trza tym kohenom wysłać naszych ukies do ich tego kibbutza

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.